Mocno zakrapiana impreza tragiczna w skutkach. Mężczyzna martwy we własnym mieszkaniu.

Zbrodnia i kara

Artykuł przedstawia tragiczną zaistniałą sytuację w miejscowości pod Warszawą gdzie alkohol doprowadził do konfliktu między kobietą a mężczyzną, dla którego później konflikt okazał się skutkować śmiercią.

To już kolejne w ciągu minionych dni zdarzenie kończące się śmiercią młodych osób. Tym razem doszło do tragedii w województwie mazowieckim w miejscowości Błonie mieszczącej się zaledwie około 35 kilometrów od stolicy Warszawy. Wieczór wydawał się być taki sam jak każdy inny, dopóki uczestnicy nie przesadzili z ilościami spożywanego przez nich alkoholu. Dyżurny lokalnego komisariatu otrzymał zgłoszenie roztrzęsionej dziewczyny o martwym ciele mężczyzny w jego własnym mieszkaniu. Do podanej lokalizacji przez kobiety w przeciągu kilkunastu minut zjawili się funkcjonariusze, na miejscu były trzy osoby, z czego jedna ku zaskoczeniu stróży prawa była nieżywa zgodnie ze zgłoszeniem pijanej telefonującej osoby.

– „Obie były nietrzeźwe. Miały od dwóch do 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że mogło tam dojść do przestępstwa” – tłumaczy podinspektor Ewelina Gromek-Oćwieja z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z/s w Starych Babicach.

Po niedługim czasie na miejscu pojawili się funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego. Przeprowadzono oględziny wraz ze specjalistą technik kryminalistyki, przesłuchano będące na miejscu zdarzenia kobiety i zabezpieczono ślady. – „Wstępny przebieg zdarzenia wskazywał na to, że podczas spotkania towarzyskiego, na którym pojawił się alkohol, mogło dojść do szarpaniny pomiędzy pokrzywdzonym a 45-letnią Marzeną K. Zakończyła się ona uduszeniem mężczyzny”– mówi Ewelina Gromek-Oćwieja.

Obie Kobiety zostały zatrzymane przez policję do czasu ustalenia ich udziału w morderstwie 45-latka. Zebrane dowody w sprawie dały możliwość władzą postawienie zarzutu morderstwa Marzenie K. Zgodnie z artykułem 148 § 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. Zgodnie z powyższym sąd może wobec oskarżonej zastosować wyrok nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Na chwilę obecną przyczyna kłótni ofiary z oskarżoną jak i motyw morderstwa są nie znane i będą ustalane przez śledczych w dalszym postępowaniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o