Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Rąbino zadzwoń 533 024 116

Uncategorized

Rolnictwo jest samą z mocno zaawansowanych gałęzi gospodarki. Jego zajęciem jest produkowanie produktów roślinnych i zwierzęcych do budowie handlowych i sklepów produkcyjnych. Hodowla zwierząt trwa praktycznie przez pełen rok, ale uprawa roślin i sprawdzanie zysków jest głównie zintensyfikowana w terminie ciepłym i jesiennym.

Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Gryfino zadzwoń 533 024 116

W pełnych gospodarstwach rolnych często brakuje wtedy rąk do produkcji, bo wszystkie czynności trzeba zrobić łatwo i dobrze. Przedsiębiorcy starają się więc znaleźć dodatkowych pracowników, aby zatrudnić ich na specjalny czas. Co może ułatwić im to zagadnienie?

gielda pracy MAMY DLA CIEBIE telefon

Zatrudnianie pracowników sezonowych w gospodarstwie rolnym

Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Gryfino zadzwoń 533 024 116

Jak znaleźć pracownika sezonowego?

Osoby szukające funkcji są najczęściej zainteresowane stałym zatrudnieniem, aby mieć zapewnioną stabilizację finansową na znaczniejszy czas, należeć do relaksu i własnych świadczeń. W gospodarstwie rolnym niezbędni są głównie pracownicy sezonowi, jacy nie generują ogromnych kosztów utrzymania przez pełen rok. Poszukiwanie ich na polską rękę jest dla rolnika zajęciem bardzo długim, zwłaszcza jeżeli chce mu na zdobyciu wielkiej ilości pracowników. Może zatem oddać się do agencji pośrednictwa pracy, która zagwarantuje mu kadrę zgodnie z zapotrzebowaniem. Metoda jest bajecznie prosta. Wystarczy na kartce internetowej giełdy pracy wypełnić odpowiedni formularz z podaniem wszystkich informacjach dotyczących oczekiwań i wymagań. Agencja prowadzi stałą rekrutację, więc bardzo mocno znajdzie dobrych kandydatów.
Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Gryfino zadzwoń 533 024 116

Warunki zatrudnienia

Najdoskonalszym wyjściem jest wynajęcie pracownika, jaki jest na pewne zatrudniony w licencjonowanej agencji i tkwi on zapewniony przedsiębiorcy rolnemu na specjalny czas. Tak sytuacja leasingu jest obustronnie korzystna – zarówno dla pracodawcy, jak również dla gościa. Agencja zabiera się wszystkimi procedurami powiązanymi z rekrutacją kandydatów, dzięki czemu rolnik pozyskuje ludzi z dobrymi kwalifikacjami, którzy znakomicie się sprawdzą przy wykonywaniu powierzonych im przeznaczeń. Agencja opłaca składki na ubezpieczenie społeczne i chorobowe, oraz zapewnia ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop. W stosunku z ostatnim, rolnik płaci pracownikowi sezonowemu tylko za efektywnie przepracowane godziny. System ten pozwala rolnikowi na minimalizację kosztów utrzymania, co zawiera całe stanowienie w bilansie jego budżetu.
Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Gryfino zadzwoń 533 024 116

Zatrudnienie obcokrajowców

Pracę sezonową bardzo łatwo podejmują będące na placu Polski kobiety z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Mołdawii. Najczęściej przychodzą do bliskiego świecie dopiero w współczesnym końcu. Są prawdziwymi gośćmi i chce im na pełnym wymiarze godzin. Z względu nieznajomości języka polskiego, trudno im samodzielnie poszukiwać zatrudnienia. Komunikują się zatem do agencji, która podejmuje z nimi pomoc. Ułatwia im szkodzić sprawy urzędowe, między innymi pozwalanie na pozycję, i w razie potrzeby zapewnia zakwaterowanie. Takich pracowników agencja bez obaw kieruje do innych przedsiębiorców, ponieważ ma przekonanie o doskonałej sytuacje i skuteczności ich funkcji.
Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Gryfino zadzwoń 533 024 116

Kiedy niezbędni są pracownicy sezonowi?

Latem jest dobrze pracy przy żniwach. Konieczni są więc operatorzy maszyn rolniczych i kierowcy ciężarówek dostawczych. Trzeba jeszcze zwiększyć ilość osób do systemu wczesnych owoców – truskawek, jagód, czereśni, malin, porzeczek. Jesienią odwołuje się z drewien jabłka, gruszki, śliwy, orzechy. Przy dużym urodzaju agencja w dużo niedługim okresie może skierować dodatkową liczbę pracowników. Praktycznie w pełnym czasie wiosenno-letnim jest wysokie zapotrzebowanie na kadrę do obsługi gospodarstw agroturystycznych oraz hoteli i celów gastronomicznych w stronach wczasowiskowych. Choć w stanie pandemii ruch turystyczny jest dużo ograniczony. Nie pracują hotele, domy wczasowe i restauracje. Zaletą korzystania z porad pracowników sezonowych istnieje wówczas, że ważna nie wykorzystywać ich w momentach przestojów. W sezonie zamrożenia przez pandemię różnych sektorów gospodarki, przedsiębiorcy redukują swoją kadrę bez żadnych skutków opłacania kosztów utrzymania osób, dla których chwilowo nie ma książki w prac lub usługach.
Wynajem pracowników do pracy w gospodarstwie rolnym Gryfino zadzwoń 533 024 116

zobacz również Zatrudnianie pracowników sezonowych w gospodarstwie rolnym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Raczyński
Bartosz Raczyński
2 lat temu

Polecam pracę na roli. Wiele lat pracowałem u gospodarza i byłem bardzo zadowolony i polubiłem tę pracę. Gospodarz kasę zawsze płacił w terminie nigdy się z kasą nie spóźnił i niego na roli aż 20 chłopaków pracowało.

Piotr Lemieszek
Piotr Lemieszek
2 lat temu

Ja mam własne gospodarstwo rolne. Bardzo lubię tam pracować zatrudniam też 3 osoby na umowę o pracę i też są zadowoleni kasę na czas otrzymują. Ja często jeżdżę ciągnikami, ale też kombajnem polecam pracę na roli.

Dominik Graczyk
Dominik Graczyk
1 rok temu

Bardzo lubiłem pracować na gospodarstwie. Jak byłem mały, ale też teraz ciężko pracuje na gospodarstwie. Wynajem pracowników też uważam za bardzo dobry pomysł, bo mogę się nauczyć pracy na gospodarstwie.