Znana aktorka, Agnieszka Kotulanka nie żyje. Czy zabił ją alkohol?

Widomości
obsługa (5 / 2)
Szybkość (5 / 2)
Przyznawalność (5 / 2)

Agnieszka Kotulanka nie żyje. Znana aktorka zmarła 20 lutego, przez prawie tydzień rodzina utrzymywała tę wiadomość w tajemnicy. Nie jest znana przyczyna śmierci aktorki, która jednak od lat zmagała się z alkoholizmem.

Znana aktorka, Agnieszka Kotulanka nie żyje. Czy zabił ją alkohol?

Fani i znajomi Agnieszki Kotulanki na pewno są wstrząśnięci wiadomością z ostatnich dni– w miniony wtorek, 20 lutego 2018 roku znana, zaledwie 61-letnia aktorka zmarła. Rodzina utrzymywała to w tajemnicy, wiadomość ujrzała światło dzienne dopiero blisko tydzień później. Wiele osób wspomina aktorkę, wręcz nie dowierzając w jej nagłą śmierć – „Życie dla Ciebie było zbyt trudne” – pożegnała ją Krystyna Janda.

Kotulanka miała problemy z alkoholem

Już od pewnego czasu media i środowisko artystyczne śledziły zmagania Agnieszki Kotulanki z nałogiem alkoholowym. Dla wszystkich było wiadomym, że aktorka wpadła w sidła nałogu, które wciągały ją coraz mocniej od kilku lat. Wszystko zaczęło się od 2012 roku, kiedy to Kotulanka coraz częściej zaczynała zaglądać do kieliszka. W mediach pojawiały się zdjęcia aktorki w opłakanym stanie, zaniedbanej, zniszczonej, w rozciągniętych ubraniach, zmierzającej do sklepu po kolejne butelki. Były jednak szanse na to, aby aktorka wygrała walkę z nałogiem, jeszcze kilka miesięcy temu leczyła się i poszła na odwyk, twierdziła że w końcu zrozumiała iż musi skończyć z alkoholem i powrócić do normalnego życia. Sami sąsiedzi aktorki mieszkający na warszawskim osiedlu razem z aktorką, wspominają: „nie mogę w to uwierzyć. Przecież widzieliśmy, że od wakacji wychodzi na prostą” – opowiadała znajoma z bloku Kotulanki na Ursynowie. – „Przed Boży Narodzeniem mówiła, że znów chce się jej żyć. Chwaliła się że umyła okna i powiesiła nowe firanki. Cieszyło ją to”. Z nałogu aktorkę próbowały wyrwać również dzieci, 31-letnia Katarzyna i 33-letni Michał.

Kotulanka była znana z „Klanu”

Agnieszka Kotulanka była aktorka kojarzoną głównie z popularnego serialu „Klan, grając tam Krystynę Lubicz. Nawet scenarzyści rozumieli jej problemy i starali się pomóc aktorce w walce z nałogiem. Jej postać została wysłana za granicę, kiedy aktorka przestała przychodzić na plan zdjęciowy. Dali Kotulance czas na to, aby poukładała swoje życie i wróciła do grania. W końcu jednak alkohol pochłonął ją bez reszty, w wyniku czego w 2014 roku straciła rolę w „Klanie” i powoli zaczynała odcinać się od świata, topiąc smutki w kieliszku…

Życie nie oszczędzało aktorki

Problemy alkoholowe mogły wiązać się z nieprzyjemnymi sytuacjami, jakie spotykały aktorkę w swoim życiu. Pierwszym było nieudane małżeństwo z Jackiem Sas-Uhrynowskim, które rozpadło się po 12 latach. Z mężem wyjechała za granicę, a po powrocie do kraju ciężko było jej znaleźć rolę, dzięki której mogłaby utrzymać siebie i dwójkę dzieci. To rola w Klanie, którą dostała w 1997 dosłownie odmieniła jej życia i sprawiła, że Agnieszka Kotulanka stała się rozpoznawalną aktorką, grała również na deskach teatru. Za sobą miała wtedy nieudany romans z Pawłem Wawrzeckim, który nie zdecydował się dla niej porzucić swojej żony Barbary Winiarskiej – był to dla aktorki prawdziwy cios.

Śmierć Agnieszki Kotulanki była prawdziwym szokiem

O śmierci Agnieszki Kotulanki media dowiedziały się blisko tydzień później. Rodzina chciała utrzymać tę informację w tajemnicy. Szczególnie zdziwieni są znajomi aktorki i jej sąsiedzi – nikt nie wiedział, że zmarła. Rodzina nie podała również przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki i nie wiadomo, czy w ogóle to zrobi. Agnieszka Kotulanka wyniszczyła swój organizm, wiadomo że była osobą cierpiącą na marskość wątroby. Bardzo prawdopodobnym jest, iż to właśnie wieloletni problem alkoholowy przyczynił się do jej nagłej śmierci. Niestety, znajomi z planu już od wielu lat nie mieli z nią kontaktu, właściwie nikt nie wiedział co u niej słychać. Pogrzeb Agnieszki Kotulanki planowany jest na wtorek 27 lutego na cmentarzu w Legionowie.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JolaEwelina C. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewelina C.
Gość
Ewelina C.
obsługa :
     
Szybkość :
     
Przyznawalność :
     

Coraz częściej sławnych aktorów i osobistości zabiera na tamten świat nałóg. Czy to alkohol czy narkotyki, nie ważne, ważne jest to, że często ludzie, którzy się z tym problemem zmagają, nie mówią o tym głośno. Dowiadujemy się prawdy kiedy jest już za późno.

Jola
Gość
Jola
obsługa :
     
Szybkość :
     
Przyznawalność :
     

Moim zdaniem bycie sławną osobą niesie za sobą pewne konsekwencje, jedni wpadają w nałóg, inni popadają w depresję bo nie chcą angażować ich do ról w filmach. W przypadku pani Kotulanki ciężko określić co było prawdziwą przyczyną jej śmierci. Niech spoczywa w spokoju.