Za co został zawieszony senator Waldemar Bonkowski?

Widomości
obsługa (5 / 1)
Szybkość (5 / 1)
Przyznawalność (5 / 1)

Jarosław Kaczyński osobiście wydał decyzję o zawieszeniu senatora Waldemara Bonkowskiego. Co było powodem ?

Senator Waldemar Bonkowski został zawieszony za swoje skandaliczne zachowanie. Jak informuje rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, decyzję o jego zawieszeniu wydał sam prezes Jarosław Kaczyński.
Skandal, jaki wywołał senator Waldemar Bonkowski dotyczy zamieszczonego na jego profilu na Facebooku antysemickiego nagrania. Udostępniony przez niego film został zmontowany przy użyciu nazistowskich materiałów propagandowych. Mogliśmy w nim zobaczyć między innymi scenę bicia Żydów w warszawskim getcie. Katastrofalny skutek miał także komentarz umieszczony pod filmem o treści: „Jak Żyd Żyda gonił na śmierć..”. Udostępnienie kontrowersyjnego materiału senator Waldemar Bonkowski tłumaczył chęcią zmotywowania Polaków do samodzielnej interpretacji nagrania. Wyjaśniając całą sytuację, zawieszony senator wielokrotnie powtarzał, że „nie jest i nigdy nie był antysemitą”, a udostępniając film na swoim profilu, chciał jedynie ukazać, że „tak jak byli różni Polacy, tak również różni byli Żydzi”. Waldemar Bonkowski stwierdził także, że rozpowszechnianie tego nagrania będzie dla Polaków zachętą na wyrobienie sobie indywidualnego zdania na ten temat. Im dalej brnął w swoje wyjaśnienia senator Waldemar Bonkowski, tym tym bardziej się pogrążał. Przyznał, że nie widzi konieczności weryfikowania wiarygodności udostępnianego przez siebie nagrania, ponieważ „nawet gdyby była to fikcja, to przecież wiadomo, że była żydowska policja w gettach, która strasznie traktowała Żydów”.

Następnym, budzącym kontrowersje na profilu Waldemara Bonkowskiego postem, okazała się grafika, której według niego „właściwe rozumienie jest kluczowe w dialogu z Żydami”. Słownik Żydowski – bo taki właśnie tytuł nosiła udostępniona przez senatora grafika – miał być wyjaśnieniem pewnych pojęć. Na przykład kompromis w słowniku żydowskim określony został „spełnieniem przez goja wszystkich roszczeń Żyda”, pojęcie antysemita „to człowiek, który ma czelność bronić swoich praw przed arogancją i pazernością Żydów”, a prawda została opisana jako „przedstawiana przez Żyda wersja wydarzeń”.
Mimo iż rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek w swoim oświadczeniu dotyczącym zawieszenia senatora Waldemara Bonkowskiego nie podała powodów tej decyzji, postanowił zrobić to rzecznik dyscyplinarny Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski w swojej rozmowie z TVN24. Jako powód zawieszenia Karol Karski podał „publikacje antysemickich treści”. Poinformował także, że nie widzi żadnej przyszłości dla Waldemara Bonkowskiego w Prawie i Sprawiedliwości, ponieważ w ich partii „nie ma marginesu tolerancji dla zachowań tego typu”.

Do całej sytuacji związanej z senatorem Waldemarem Bonkowskim odniósł się gość programu ” Kropka nad i” – były ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych – Ryszard Schnepf. Przekonywał on prowadzącego, że politycy pokroju Waldemara Bonkowskiego szkodzą własnemu krajowi poprzez wystawianie bardzo złej opinii na świecie. Treści udostępnione przez zawieszonego senatora określił jako „absurdalne i dosyć prymitywne myśli”. W swojej wypowiedzi podkreślił on jednak, że natychmiastowa reakcja prezesa Jarosława Kaczyńskiego ukazuje, że „ma on w sobie wrażliwość na skandaliczne wypowiedzi”.

Ostatnie wpisy na portalu internetowym Facebook to nie jedyne kontrowersje, jakie budzi Waldemar Bonkowski. Po raz pierwszy opinia publiczna usłyszała o nim za pośrednictwem jego żony, Hanny, która opowiedziała mediom o tym, jak wygląda ich małżeństwo. Twierdziła ona bowiem, że senator wielokrotnie jej grozi, nawet w czasach, gdy już ze sobą nie mieszkali. Opowiedziała także o strachu, jaki wywoływał Waldemar Bonkowski wśród swojej rodziny, ponieważ był bardzo wpływowym człowiekiem. Żona zawieszonego senatora odważyła się także opowiedzieć o jego romansie oraz sytuacji, w której zaatakował on swoją szwagierkę i groził jej bronią. Jedyną reakcją, na udzielony przez jego żonę wywiad, było złożenie przez Bonkowskiego wniosku w prokuraturze o ściganie swojej żony za zniesławienie.

Fakt, że zawieszony senator Waldemar Bonkowski, ma poglądy skrajnie prawicowe można było wywnioskować już we wrześniu 2017 roku ze sposobu, w jaki sprzeciwiał się przyjmowaniu uchodźców przez Polskę. ” -Tych ludzi nie da się ucywilizować!” – wykrzykiwał senator Prawa i Sprawiedliwości w kierunku opozycji. W swojej dalszej wypowiedzi Waldemar Bonkowski zaproponował senatorom opozycji w wycieczkę do Kairu w Egipcie albo Akaby w Jordanii. Oba miejsca określił mianem gorszych od polskiego chlewa. Swoją opinię na ten temat, zawieszony senator, argumentował faktem, że domniemany brud widział on tam na własne oczy. „- Syf, bród, kiła i mogiła.” – skwitował panujące tam warunki Waldemar Bonkowski.
W sposób niesmaczny zawieszony senator wypowiadał się także w czasie dyskusji o zmianach w Sądzie Najwyższym. Demonstrujących Polaków określił jako „stare upiory bolszewickie i ubeckie wdowy”.
O tym, co stanie się z zawieszonym senatorem Waldemarem Bonkowskim zadecyduje w najbliższym czasie rzecznik dyscyplinarny Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski. Jak na razie senator został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ewelina C. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewelina C.
Gość
Ewelina C.
obsługa :
     
Szybkość :
     
Przyznawalność :
     

Mógł napisać, że pokazuje filmik, aby ukazać jak to naprawdę było. Brak komentarza pod filmikiem w rezultacie wywołał aferę. Dobrze, że nie mam konta na Facebooku, przynajmniej nie tracę czasu na przeglądanie filmików i oczywiście chronię swoją prywatność.