Użytkownicy Banku PKO BP ofiarą ataku cyberprzestępców

Widomości Zbrodnia i kara
obsługa (5 / 1)
Szybkość (5 / 1)
Przyznawalność (5 / 1)

Klienci banku PKO BP stali się ofiarami ataków cyberprzestępców. Otrzymywali fałszywe SMS-y o nieuregulowanych płatnościach co skutkowało w efekcie logowaniem się na spreparowane strony internetowe oraz kradzieżą ich poufnych danych. Dzięki takim zabiegom cyberprzestępcy mają możliwość do przejęcia konta ofiary i wypłacenia ich pieniędzy.

Cyberprzestępcy mogą okraść klientów jednego z największych banków w Polsce

Klienci Banku PKO BP mogą paść ofiarą ataku cyberprzestępców. Za pomocą fałszywych SMS-ów wysyłanych do klientów banku w celu wyciągnięcia ich pieniędzy z kont bankowych. Oszuści za pomocą fałszywych sms-ów oraz strony internetowej są w stanie wyłudzić dane klientów Banku PKO BP i przejąć konto ofiary co doprowadzi do kradzieży ich pieniędzy. Użytkownicy korzystający często z internetowego serwisu Banku są na celowniku przestępców.

Jak działają cyberprzestępcy?

Ataki cybernetyczne są coraz częściej praktykowane. Większość z nas swoje pieniądze przechowuje na kontach bankowych, a także dysponowanie nimi w większości przypadków odbywa się za pomocą elektroniki. Cyberprzestępcy obrali sobie teraz za punkt klientów Banku PKO BP, do których wysyłano fałszywe SMS-y z przekierowaniem ich na stronę przejętą przez przestępców. Ofiary otrzymywali wiadomości o nieuregulowanych zadłużeniach na karcie oraz informacją o tym jak i kiedy mogą uregulować saldo. W większości przypadków było to przekierowanie do strony przejętej przez cyberprzestępców. Za pośrednictwem płatności Dot-pay pokrzywdzeni dokonywali transakcji co w efekcie skutkowało wpisaniem swoich danych, które zostały przejęte przez przestępców. Wyłudzenie danych pozwoli hakerom na przejęcie kont swoich ofiar a także wypłacenie ich pieniędzy.

Uwaga na fałszywe SMS-y

PKO BP ostrzega swoich klientów na stronie internetowej przed fałszywymi SMS-ami, za pomocą których przestępcy chcą wyłudzić dane klientów banku i przejąć ich konta.
Jak ostrzega Bank PKO BP, strony na które klienci zostaną przekierowani są spreparowane i do złudzenia przypominają te, z których korzystamy na co dzień. Podanie danych do logowania jest równoznaczne z przejęciem danych przez oszustów. Dzięki temu cyberprzestępcy mają możliwość zalogowania się w internetowym serwisie banku oraz przelania jego środków na inne konta.

 

Bank ostrzega

 

Jak wynika z informacji, linki do fałszywego konta przestępcy wysyłają nie tylko za pośrednictwem fałszywych SMS-ów ale również za pośrednictwem portali społecznościowych. Bardzo często cyberprzestępcy hakują prywatne profile osób, prosząc jego znajomych czy rodzinę o pomoc. Podszywając się pod użytkowników bardzo łatwo wyłudzić pieniądze od innych osób. Przestępcy podszywając się pod osoby, których profile zostały przejęte proszą zazwyczaj o przelanie drobnej kwoty. Oszuści wysyłają wówczas spreparowane linki, aby ten dokonał płatności. Strony oczywiście są kontrolowane przez cyberprzestępców i w momencie zalogowania przechwytuje się dane tych osób móc następnie swobodnie korzystać z ich kont bankowych.

PKO BP prosi swoich użytkowników aby zachowali szczególną ostrożność a także aby nie ufali w każdą otrzymaną wiadomość, zwłaszcza otrzymaną od nieznajomego nadawcy. Nie tylko klienci Banku PKO BP mogą paść ofiarą cyberprzestępców – to może spotkać każdego. Nie należy podawać poufnych danych na nieznajomych stronach. Każde wzbudzenie wątpliwości należy zgłaszać w celu wyeliminowania zagrożenia atakami cybernetycznymi.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ewelina C. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewelina C.
Gość
Ewelina C.
obsługa :
     
Szybkość :
     
Przyznawalność :
     

Mam konto w tym banku i czuję się bezpiecznie. Nigdy nie otwieram podejrzanych linków, które niby są z banku. Jeżeli coś mi nie odpowiada, zawsze udaję się do banku, by to zweryfikować. Niestety trzeba być bardzo ostrożnym w internecie. Zło nie śpi.