Planujesz lot do Francji? Uważaj, możesz wcale nie polecieć!

Widomości
obsługa (5 / 1)
Szybkość (5 / 1)
Przyznawalność (5 / 1)

Strajk Air France 22 lutego powoduje odwołanie lotów między Paryżem i Warszawą. Francuskie linie lotnicze spowodowały częściowy paraliż komunikacyjny Europy i wcale nie wiadomo, czy zakończy się od 22 lutego.

Planujesz lot do Francji? Uważaj, możesz wcale nie polecieć!

Kłopoty z lotami do Francji mają pasażerowie, którzy mieli zamiar skorzystać z połączenia lotniczego między Warszawą a Paryżem. Okazuje się, że samo posiadanie biletu lotniczego nie będzie wystarczyło, aby polecieć. Polscy pasażerowie są wściekli i czekają na wyjaśnienia.

Wszystkiemu winny jest strajk Air France

W czwartek 22 lutego strajkują pracownicy Air France, w wyniku czego nie są realizowane połączenia lotnicze między Warszawą a Paryżem. W chwili obecnej szacuje się, że do strajku mogło przystąpić nawet 28% pracowników Air France, w wyniku czego odwołany został nawet co drugi lot dalekiego zasięgu i co czwarty lot średniego zasięgu realizowany z Paryża. Strajkuje część pilotów, stewardes i obsługa naziemna. Tylko do godziny 9 rano swoich lotów nie zrealizowało aż 10 maszyn. Teoretycznie Air France wysłała zawiadomienia o strajku do 60 tysięcy swoich klientów, jednak w praktyce wygląda to znacznie gorzej i ludzie są po prostu zbulwersowani sytuacją panująca na paryskim lotnisku.

 

Co mają zrobić pasażerowie?

Air France zachęca, by pasażerowie bezpłatnie przebookowali swoje bilety na inny termin. Nie wszystkich to jednak zadowala, ponieważ część pasażerów ma już zobowiązania, jak i również paryskie lotnisko traktują jedynie jako miejsce przesiadkowe. Teraz się okazało, że przynajmniej do końca dnia nigdzie nie polecą, jeśli posiadali inne bilety lotnicze to będą one przepadać. Nie wiadomo, czy w jakikolwiek sposób pasażerowie będą mogli się starać o odszkodowania. Już teraz wiadomo, że strajk powoduje komunikacyjny paraliż Europy. Z Warszawskiego Lotniska Chopina odwołano już lecący tuż po godzinie 9 rano samolot z Paryża, ten sam los czeka połączenie mające zostać zrealizowane o godzinie 14.10. Z warszawskiego lotniska nie odlecą również samoloty do Paryża o godzinie 15.25 i 19.10. Air France ostrzega jednak, że strajk może powodować kłopoty komunikacyjne również w kolejnych dniach. Tak naprawdę nie wiadomo więc, kiedy sytuacja wróci do normalności. We Francji trwają ferie zimowe, co w obecnej sytuacji będzie bardzo mocno odczuwane przez pasażerów, którzy nie będą mogli bezproblemowo powrócić do swoich domów.

Czego domagają się pracownicy Air France?

Strajk Air France spowodowany jest zbyt niskimi zarobkami pracowników. Piloci linii domagają się podwyżki sięgającej 6%, szczególnie że ich pensje przy wzrastającej inflacji nie były podnoszone już od kilku lat. Specjaliści szacują jednak, że tak wysokich podwyżek piloci na pewno nie wywalczą – może to skutkować dalszymi strajkami i kolejnym paraliżem komunikacyjnym na francuskich lotnikach.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ewelina C. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewelina C.
Gość
Ewelina C.
obsługa :
     
Szybkość :
     
Przyznawalność :
     

Wcale się nie dziwie, że piloci strajkują. Nie dość, że tyle lat się uczą, to potem w samolocie biorą odpowiedzialność za życie setek tysięcy ludzi w ciągu roku. Nie należy zapominać również o ich rozłące z rodziną.