Pierwsze Mistrzostwa Świata Juniorów w Short Tracku, które odbędą się w nowoczesnej Arenie Lodowej.

Widomości

Dość młoda dyscyplina sportu, która podbija serca młodych ludzi i dzięki swoje dynamice, dostarcza na zawodach wielu emocjonujących wrażeń. Short Track już wkrótce, będzie można zobaczyć w nowoczesnym obiekcie sportowym, w Tomaszowie Mazowieckim.

Dla bardzo aktywnych osób i lubiących rywalizację, każdy rodzaj sportu będzie interesujący i na pewno będą chciały go wypróbować. Szczególnie można to zauważyć wśród młodzieży, która coraz częściej uprawia sporty, które jak dotąd nie były specjalnie popularne. Do takich dyscyplin można zaliczyć: futbol amerykański, palant, rugby i wiele innych ciekawych dyscyplin sportowych.

Jedną z bardzo młodych dyscyplin, która została również wpisana do programu igrzysk zimowych, jest short track. Również w Polsce powstaje coraz więcej szkół, które oprócz trenowania zawodników, prowadzą także zajęcia dla amatorów. To co wyróżnia ten rodzaj rywalizacji to wyścigi na bardzo krótkim dystansie. Najczęściej tor znajduje się na tafli lodowiska przeznaczonego do gry w hokeja, a najmniejszy możliwy dystans to 500m. Wyścig polega na wypychaniu swoich zmienników, w taki sposób, aby każdy nabrał odpowiedniej prędkości, która może nawet osiągnąć do 50km/h.

Do następnego biegu, kwalifikuje się dwóch pierwszych zawodników z poprzedniego wyścigu. Choć dyscyplina może wydawać się monotonna, to jednak gdy bezpośrednio jesteśmy na zawodach, zamienia się w emocjonujące i nieprzewidywalne widowisko. Teraz mamy możliwość być świadkami Mistrzostw Świata Juniorów w Short Tracku, które odbędą się od 2.03.2018 roku do 4.03.2018 w Tomaszowie Mazowieckim. Jest to pierwsza tego typu impreza sportowa, która odbywa się w Polsce na nowoczesnym obiekcie sportowym. Poprzednie zawody, odbywały się na zwykłym torze otwartym. Teraz, zawodnicy będą ścigać się na torze, który jest specjalnie zaprojektowany pod tego typu dyscyplinę sportową. Short Track jest sportem dość kolizyjnym, w którym często dochodzi do zderzeń i upadków, większej liczby uczestników. W pierwszym dniu zawodów, sportowcy muszą zmierzyć się z różnymi dystansami, które będą ich kwalifikować do biegów rankingowych, natomiast w trzecim dniu rozpocznie się konkurencja zawodników, startujących na dłuższych dystansach. We wszystkich jednak konkurencjach mamy do czynienia z dużą dawką emocji i nieprzewidywalnych sytuacji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o