Izrael oburzony oskarżeniem Polski o holokaust!

Widomości

Według Izraela oskarżenie Polski o holokaust podczas II Wojny Światowej jest oburzające. Jak zauważają – zamieszanie jest wynikiem politycznego oportunizmu.

Od pewnego czasu trwa spór o oskarżanie Polski o holokaust (zagłada Żydów) dokonany na narodzie żydowskim podczas II Wojny Światowej, która była toczona w latach 1939-1945. Podczas tej wojny naród Niemiecki wymordował aż 6 mln. Żydów, a teraz te zbrodnie są bezpodstawnie przypisywane Polakom.

 

Izraelscy politolodzy zabrali głos w tej sprawie:

-W ostatnich dniach, kilku wysokich rangą polityków opublikowało oświadczenia przeciwko Polsce i jej narodowi w kontekście rzekomej odpowiedzialności Polski za zbrodnie Holokaustu (…) W tej sytuacji poczuliśmy się zobligowani do zdystansowania się od tych nieodpowiedzialnych wypowiedzi i uporządkować historię” .

Jak wiadomo podczas II Wojny Światowej to również Polska była ofiarą agresji Niemiec. Wówczas zginęło aż 3 mln. Polaków.

Pragniemy przypomnieć, że Polacy walczyli z nazistami do samego końca, ponieważ chcieli walczyć za swoją Ojczyznę! A teraz są bezpodstawnie oskarżani o wymordowanie narodu żydowskiego.

Autorzy podkreślają, że reżim okupacyjny, zarówno jak i w innych krajach, znalazł w Polsce kolaborantów – chrześcijan jak i polskich Żydów, którzy pomagali w ludobójstwie Żydów.

Jednak przez to nie można stawić takich zarzutów. Polska na pewno będzie się bronić przez tymi słowami i nie zostawi tego, ponieważ naród Polski powinien być oczyszczony ze wszystkich stawianych zarzutów.

„Silna przyjaźń między Izraelem i Polską w ostatnich dekadach była dobrym przykładem tego, jak powinny wyglądać relacje między dwoma demokratycznymi narodami. Nie powinniśmy pozwalać politycznemu oportunizmowi naruszać tej przyjaźni” – podsumowują politolodzy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o