Przerzedzające się włosy - jak o nie dbać?

Przerzedzające się włosy – jak o nie dbać?

Inne takie tam

Przerzedzenie włosów może zdarzyć się zarówno mężczyznom, jak i kobietom, i istnieje wiele powodów, dla których może się to dziać. Najczęstszym powodem jest starzenie się, ale inne przyczyny to problemy hormonalne i związane ze stresem. Duże znaczenie ma również dieta i suplementacja. Dlatego warto wiedzieć jak radzić sobie z tym problemem w skuteczny sposób.

Czy to normalne, że włosy się przerzedzają?

O ile nie masz do czynienia z konkretną chorobą, przerzedzanie się włosów jest ogólnie uważane za normalną część procesu starzenia się. Około 50% ludzi doświadczy pewnego stopnia utraty włosów do 50 roku życia, a kobiety częściej niż mężczyźni zauważają przerzedzenie włosów we wczesnych latach 20-tych – w czasie, gdy poziom hormonów gwałtownie się zmienia, co ma znaczący wpływ na zdrowie włosów.

Utrata kilku pasm włosów tu i ówdzie nie jest niczym niepokojącym. Codziennie tracimy około 100 włosów. Jeżeli jednak zauważysz, że wypada Ci więcej włosów niż zwykle, może to być spowodowane stresem lub czynnikami dietetycznymi, takimi jak niewystarczająca ilość składników odżywczych w diecie lub niewystarczająca ilość białka. Te rzeczy mogą sprawić, że Twój organizm przejdzie w „tryb przetrwania”, dzięki czemu będzie mógł skupić się na dbaniu o podstawowe funkcje, a nie na hodowaniu nowych komórek.

Jak stres wpływa na wypadanie włosów?

Każdego dnia mamy do czynienia ze stresem i żniwem, jakie zbiera on w naszym organizmie. Ale czy wiesz, jak stres wpływa na wypadanie włosów? Stres może mieć różny wpływ na kobiety i mężczyzn. Niektóre osoby mogą doświadczyć utraty włosów poprzez ich przerzedzenie lub wyłamanie u nasady. Inne osoby mogą zaś zauważyć, że porost włosów jest strasznie wolny, wręcz znikomy. Wypadanie włosów może mieć miejsce, gdy w odpowiedzi na stres organizm wydziela dodatkowe męskie hormony. Ten rodzaj utraty włosów nazywany jest telogenem.

W niektórych przypadkach wypadanie włosów spowodowane stresem można leczyć za pomocą leków lub metod alternatywnych, takich jak terapia masażem, akupunktura i ćwiczenia. Jeśli czujesz, że wypadanie włosów jest spowodowane sytuacjami stresowymi, ważne jest, aby jak najszybciej zredukować obciążenia psychiczne.

Przerzedzające się włosy - jak o nie dbać?

Czy dieta ma wpływ na zdrowie włosów?

Włosy składają się z białek zwanych keratyną (to samo białko co nasze paznokcie), które pochodzą z żywności, którą spożywamy. Kiedy masz złą dietę, twojemu organizmowi brakuje odpowiednich składników odżywczych, aby stworzyć zdrowe włosy. Na przykład, jeśli masz mało witaminy B6, Twoja skóra głowy nie będzie w stanie produkować wystarczającej ilości hormonów wzrostu włosów, a Twoje włosy będą miały trudności ze wzrostem. Nieodpowiednio odżywione zaczną wypadać, a porost nowych włosów będzie znacznie utrudniony. Zatem nawet jeśli masz długie włosy, warto pomyśleć o zdrowiej diecie.

Wiele osób ignoruje ten fakt, ponieważ nie zdają sobie sprawy, jak duży wpływ mają ich wybory żywieniowe. W celu zapewnienia niezbędnych witamin i minerałów możemy zastosować suplementy diety takie jak:Folisin. Pomogą one odżywić włosy i zadbać o ich zdrowie w kompleksowy sposób. Więcej informacji na temat suplementów diety oraz porad dotyczących zdrowia i urody możesz znaleźć na serwisie: new-eclub.com.

Jakie są przyczyny trwałego wypadania włosów?

Trwała utrata włosów, medycznie znana jako łysienie, to skomplikowany problem o wielu przyczynach. Może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia etnicznego. Wypadanie włosów może być wynikiem zaburzeń występujących w samych mieszkach włosowych, może być spowodowane chorobą podstawową, taką jak choroba tarczycy lub toczeń, może być związane ze stresem, a nawet może być genetyczne.

Najczęstszym rodzajem trwałego wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Jest ono również znane jako łysienie typu męskiego lub łysienie typu żeńskiego. W przypadku tego typu utraty włosów, włosy stają się coraz cieńsze, aż w końcu wypadają i nie odrastają. Dzieje się tak dlatego, że mieszki włosowe produkują niewielkie ilości zarówno testosteronu, jak i dihydrotestosteronu (DHT). DHT jest hormonem odpowiedzialnym za cykl wzrostu włosów – sprawia, że włosy rosną dłużej, ale potem następuje zastopowanie porostu nowych włosów. Testosteron nie pobudza ani nie zniechęca do wzrostu włosów; działa jedynie jako katalizator dla DHT, który robi swoje. Im więcej masz testosteronu, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz produkować dużo DHT, co ostatecznie prowadzi do trwałej utraty włosów.

Czy wypadanie włosów jest dziedziczne?

Wypadanie włosów to powszechny problem, który dotyka miliony mężczyzn i kobiet na całym świecie. W wielu przypadkach przyczyną utraty włosów jest łysienie androgenowe. Łysienie androgenowe jest dziedziczne, co oznacza, że jeśli Twoi rodzice lub jedno z nich cierpiało na wypadanie włosów, jesteś w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia tego problemu.

Więcej interesujących informacji na temat zdrowia włosów znajdziesz w artykule związanym z suplementem : Follixin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej P
Andrzej P
1 rok temu

Ja mam dużo siwych włosów i jestem trochę przerażony. Ponieważ mam dopiero 26 lat, ale może dlatego, że mam dużo problemów osobistych, chociaż ostatnio coraz częściej je maluje.

Last edited 1 rok temu by Andrzej P