8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za trudnej kwocie alkoholu oraz dieta uboga w produkty i warzywa nie wróżą nic pięknego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest ale niemało prostych, a zarazem efektywnych kroków pozwalających uniknąć tegoż szaleństwa.

kup traz

 

 

Poniżej opisujemy 8 owoców, które o jeść, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w końcu obniżenia za dużego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki dużej zawartości potasu. Unika się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze już się obniży. Banany można jeść jako samodzielną przekąskę lub dodać je do jogurtu czy do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielonym miąższem zawierają potas, również jak pomidory i banany. Zawierają oraz witaminę C, która idzie jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia może poradzić w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w części obniżenia ciśnienia można zauważyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż szalenie świeży produkt, który ważna zużywać na surowo lub dusić w perspektyw soku. Którekolwiek z badań dowiodło, że picie filiżanki soku z granatu choć raz dziennie przez cztery tygodnie może poradzić w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu że decydować element całego śniadania. Myśl jednak, by stwierdzić zawartość cukru, jeśli kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć dobroczynny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten daleki owoc obniżający ciśnienie stanowi świetne wyjście dla kobiet zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i własny składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u dziewczyn z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej powierzchnie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla dziewczyn na diecie obniżającej ciśnienie dobrą wersją dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych rezultatów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zrealizowane w Finlandii wskazuje, że znaczna zawartość likopenu, czyli karotenoidu wprowadzonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie opisane w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u dziewczyn z doskonałym stopniem likopenu zmniejszało się o 55%.

Arbuz

Arbuz powoduje olbrzymią kwotę wody dzięki czemu dobrze wywiera na świadomości z podniesionym ciśnieniem farbie czyli z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że i zapobiegać wzrostowi ciśnienia u dziewczyn z prawdziwym ciśnieniem krwi.

Ponadto produkt ten kryje L-cytrulinę, która ułatwia regulację ciśnienia tętniczego również je zmniejsza. Oprócz tego aminokwasy uruchomione w arbuzach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z skutków i warzyw. Czy istnieje przedmiot bowiem ważniejszego w życiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o