Wędkarstwo podlodowe

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda jak również okres roku nie jest barierą do wykonywania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością oczekuje na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wpaść na lód i pielęgnowanie swojego pragnień.

Wędkarski Węgorzyno

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Gdy chcemy dać do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim obrazem i parametrami z tych, wykorzystywanych w okresie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga istnieć mocno krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Ale w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede wszystkim gorsze od standardowych. Wynika toż z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej rzucania na droga, jak dzieje się to latem. Pragnie stanowić jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb prezentujących w zbiorniku. Drogim istnieje ponadto jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest stosowanie zimą żyłek kolorowych – stosowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Węgorzyno

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające życie i holowanie ryby. Zimowe błystki cechują się przede wszystkim wielkimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w porządku ruchu jak dużo odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w sukcesie stosowana metody spławikowej. Zimą stosowane są zarówno przynęty jak również zanęty o określonym, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wysoce cenniejsza niż w okresie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze że występować się naszym przyszłym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Węgorzyno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o