Łazienka w bieli. Nowoczesna sterylność

Biel to jedyny z częściej wybieranych kolorów do łazienek. Nie ważna się temu dziwić, zapewnia on doświadczenie sterylności, tak przecież potrzebnej w ostatnim polu. Na jego zaleta przemawia również uniwersalność – z możliwością dobierzemy do niego meble łazienkowe w wolnym stylu.

Promocje na OBI Dobra

A nie mniej ciekawą propozycją jest stosowanie bieli z własnymi kolorami, jeszcze tymi o dużym nasyceniu.

obi sklep
obi sklep

Jeżeli postanowimy się na białe płytki możemy eksperymentować z kolorem dekorów. Doskonale sprawdzą się zarówno złote lub miedziane, jak i też w ciemnych kolorach. Należy przecież pamiętać, by wprowadzony kolor nie zaczął dominować, a dekory nie przytłoczyły całego pomieszczenia. Przy białej łazience możemy zdecydować się na duże dodatki lub niebanalne meble łazienkowe, które jeszcze ją ożywią.

Promocje na OBI Dobra

Jednolity odcień, lecz różna faktura

Określając się na biel trzeba zwrócić uwagę na ostatnie, aby wszystkie meble łazienkowe oraz narzędzia sanitarne istniały w współczesnym jedynym odcieniu. Dzięki temu aranżacja łazienki będzie krótka. Jeżeli natomiast obawiamy się monotonii, często w przypadku łazienek monochromatycznych, możemy wybrać płytki o innych fakturach. Ciekawą myślą i zarazem niezwykle modną są płytki z przepisami 3D. Na polu białego koloru wdzięcznie objawia się także naturalne drewno, które potrafimy wprowadzić za pomocą mebli łazienkowych z takimi elementami.

zobacz promocje kaufland 

Promocje na OBI Dobra

Oświetlenie w łazience

Łazienki wyposażone w bieli zawsze powtarzają się trochę większe, niż w rzeczywistości. Dzieje się tak dlatego, że światło zabiera się z jasnego koloru oraz niezwykle rozświetla pomieszczenie. Istnieje więc skuteczna zaleta, zwłaszcza przy łazienkach bez okna lub niskich pomieszczeniach, gdzie meble łazienkowe mogą również zabierać przestrzeń. Wtedy pomocne zaprezentuje się także duże lustro nad umywalką, które dodatkowo rozświetli przestrzeń.

Aranżacja łazienki w bieli

Biała łazienka pozwala na wysoką pomysłowość w zestawie elementów wystroju. Wybierając meble łazienkowe dobrze jest przejrzeć szeroką gamę produktów dostępnych na stronie producenta, np. firmy Stolkar. Fronty na wysoki połysk będą i odbijały światło, jednak należy pamiętać, że zbyt wielu bieli sprawi, że wnętrze da się nienaturalnie sterylne. Urządzając pomieszczenie trzeba przechodzić na opinii to, że meble łazienkowe oraz dodatki mają przede każdym ożywić pomieszczenie.

Źródło artykułu na Łazienka w bieli. Nowoczesna sterylność

Promocje na OBI Dobra