Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw mieszkania Kołobrzeg bez bik

Polecane i promocje Zachodniopomorskie

Banki deklarują, że dobrze przychylniej dochodzą do zaangażowanych w oparciu o umowę o działanie niż dotychczas kilka lat temu. Pomimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą dodawać się z bardziej niebezpieczną procedurą niż w przypadku umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Pełczyce bez bik

Umowa o działanie na pewne wpisała się w region rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę linię współpracy, żeby nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online
Lombard online

Uczą się do niej ponad sami pracownicy – są to przede każdym przedstawiciele wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w grupy idealni klienci w oczach banku, jeżeli szuka o wysokość dochodów. Są to wielkie perspektywy na przyjęcie kredytu hipotecznego. Z kolejnej strony, z opinie na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują różnego rodzaju obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod uwagę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie elementy, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty i historię kredytową. Przed zawarciem umowy kredytowej zapyta nas oraz o staż na platformie umowy o dzieło. Najczęściej wznosi się o minimum roku, niektóre firmy wymagają stażu jedynie półrocznego, drugie i aż dwuletniego. Dłuższy okres uzyskiwania dochodów to kluczowa różnica między podejściem banków do umowy o pozycję również o dzieło.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne daje się podejście do przerw w uzyskiwaniu zatrudnienia – zwykle nie powinno ich stanowić w ogóle, grozi to bowiem regularnym płatnościom ze karty klienta; bankom zależy przede całym nie tyle na danym przychodzie, co na stabilizacje w jego uzyskiwaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Pamiętajmy także, że technologie w wybranych bankach idą na zawarcie w toku starania się o kredyt hipoteczny małej liczby zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w przypadku tzw. freelancingu może okazać się dość kłopotliwe.

Poważnym problemem może być i udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o działanie podpisywane są co miesiąc – na drugie kwoty, często z pozostałymi firmami, trudno więc prognozować, gdy będą robiły przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością też konieczne jest zapewnienie od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z opinie na szerszą zawartość podmiotów – prawdopodobnie być otwarte.

Pod obserwację weźmy ponad to, że banki w oryginalny rodzaj wyznaczają dochód netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co świadczy, że analizowana kwota będzie gorsza niż myślała na to wysokość naszego wynagrodzenia.

Podaje się, że około 1/3 ludziach chodzących Polaków osiąga przychody z tytułu umowy o działanie i zlecenia. To prawdziwe, że banki muszą otworzyć się na kolejny typ klienta – nie idącego na umowę o pracę, ale mogącego pochwalić się dość dużymi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje dają się iść im na rękę. Nie jednak musimy to rezygnować z marzeń o polskim „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o