Last Minute

Last Minute Dobrzany

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to jakaś z prac danego i wysoce podawanego w ostatnim czasie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Drawno

Film swoją premierę przechodził w roku 2013 po czym szybko zdobył zdanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne wartości w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, zajmujący się w istotę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która zdobyła się w istotę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki piszący w sztuki Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która zdobyła się w istotę Natalii Wis, będącej popularną miłością Tomasza również z okresów licealnych,
– Bartłomiej Świderski zajmujący się w rolę narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze zajmujący się w rolę niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za grę w całej produkcji zobowiązany był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele popularnych oraz ciekawych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, kiedy można się znacznie łatwo domyślić nawiązuje do częstych ofert biur podróży ”last minute”, cieszących się z wielu lat niezmiennie wielką popularnością.

Last Minute Drawno

Właściwa fabuła filmu podejmuje się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie wycieczki do Egiptu. Jednak na taką podróż nie potrafi się przecież udać sam. Towarzyszyć zawiera mu jego mama – kobieta niezwykle efektywna a z normami – w kraju nie bez przyczyny przez wiele lat funkcjonowała jako policjantka. Na podróż z Tomaszem przedstawiają się i absolutnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać aby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopie w ostatnim Egipcie, to natomiast teraz na starcie bohaterowie są wysokie problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co znacznie psuję bohaterom nastrój, którzy również nie są świadomi tego, że to tylko początek nieprzyjemnych niespodzianek, które przyjdą na własnej wakacyjnej drodze. Uwaga nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z rodziną nie otrzymują odpowiedniego pokoju to ciągle kuchnia nie wydaje im życia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego wyjątkową licealną miłością. Niestety pani nie jest sama, bo na jakimkolwiek etapu prowadzi jej ideał mężczyzny, który kiedy się okazuje jest jej narzeczonym.

Last Minute Drawno

Oczywiście tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, dlatego też praktykuje się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który kiedy się znacznie szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest zarówno związek z konsulatem, więc Tomasz natomiast jego rodzina muszą sobie w tym okresie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w niesamowitym tempie. Na wesele po chwilowym kryzysie rodzina myśli sobie jakoś poradzić – w rezultacie muszą powrócić prędzej lub później do świata, lecz w poszczególnym czasie ze względu na finansowe zabiegi stanowi więc niemożliwe. Dlatego pomysłowa i ułatwiająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do końcu.

Zdjęcia do pracy Patryk Vega natomiast jego obsługa wprowadzali w tureckim hotelu Utopia World (hotel dostaje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W sprawach bez aktorów, jakich w filmie LAST MINUTE jest niemało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Drawno

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć absolutnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych elementów. Tak niemal wszystek firm liczony był źle, zgodnie z tytułem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco rozbieżnych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo odwiedzanym zwiastunem w sieci – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, oraz wiele kobiet zwlekało z niecierpliwością na punkt, w którym będą mogli przedstawić się z całością filmu.

Last Minute Drawno

Źródło artykułu Last Minute

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o