Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często patrzymy jak kierowcy, tworząc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże jest niewłaściwy i ze powodów wydajnych i właśnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Świnoujście

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest odpowiednim zachowaniem, od którego trudno uciec, to kosztowanie z niej w trakcie postoju nie istnieje szybko wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne jest więc, że rozwija on bezpieczeństwo pracy i daje, że kierowca oraz ładunek dotrą na krzesło w pełni.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na rynku możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten idealny działa mało na analogicznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego ćwiczeniem jest obniżenie temperatury i zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w jednej obudowie łączonej z zasady na dachu kabiny samochodu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, rzuca się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym dodatkowo w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje również wyposażone w system, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie lub możemy nią prowadzić za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Tuczno

Z zmian postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo nowszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w kształt została wprowadzona woda. Stanowi ona dobrze schładzana, oraz ważną przewagą tego standardu klimatyzatorów jest więc, że nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a jedynie obniżają prowadzącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj dany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest wielce długa, bo prawdopodobnie on obniżyć temperaturę powietrza prowadzącą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. A ze powodu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie funkcjonuje w suchym klimacie. Podobnie kiedy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub kierować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką cechą jest lekki pobór prądu niezbędny do poprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Tuczno

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o