Poczta kurier Piotrków Trybunalski zamów online

Łódzkie

Z powodu szybkiego tempa życia i zwyżkującej popularności transakcji przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Tomaszów Mazowiecki zamów online może być naprawdę proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Tomaszów Mazowiecki zamów online

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to te o małych gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas a także swoje nerwy, ponieważ stanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka etapów, po pierwsze należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Tomaszów Mazowiecki zamów online pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas paczkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na przekazaniu paczki do adresata na czas. Najczęściej termin doręczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele przesyłek każdego miesiąca warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości przesyłek na pewno dostrzeżemy również korzyść z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu a także mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza gdypakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z paczek oddzielnie. Dlatego gdy potrzebujemy wysyłać znaczące ilości paczek powinniśmy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli produkt który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz sporo waży? Rozsądnym wyjściem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od wysłania zwykłej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę i ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary paczki powinniśmy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania pakunku.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki oraz wagę powinniśmy doliczyć paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do granicznej masy paczki. Decydując się na paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy jest ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania paczki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto poznać je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Tomaszów Mazowiecki zamów online chce by wszystkie pakunki były przenoszone z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się obracać albo zostać zgnieciona przez inne przesyłki.

Następną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Tomaszów Mazowiecki zamów online odbierając przesyłkę potrzebuje również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Tomaszów Mazowiecki zamów online .

Zobacz również poczta Kurier