Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Polecane i promocje Poradnik finansowy

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do lektury w obcym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają okazję kierowania do lektury za granicą naszych ludzi jak też obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wycieczki na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej wysyłanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest optymalną formą wysłania pracownika do następnego świata w projekcie czasowego wykonywania pracy w tym świata. Należy przy tym myśleć, że w całkowitym stanie w którym pracownik spełnia prostą działalność za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do lektury w Niemczech, wskazane jest dostanie wizy Vander Elst. Jest to wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w drugim państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej substancji może tymczasowo delegować naszych ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na rzecz co zajmowałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i treści na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych ludzi do lektury w ich świata.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona istnieje w punktu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do lektury w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zobowiązuje się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi zawierać zawartą umowę o książkę czy zlecenie z Własnym pracodawcą, w stosunku z tym potrzebuje być ubezpieczony i tworzyć minimum od miesiąca u pracodawcy, który chce delegować pracownika do lektury w Niemczech. Musi w stosunku z tym legalnie mieszkać na obszarze Polski, mieć prawo na pracę. Potrzebny jest fakt emitowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w zasięgu zabezpieczenia publicznego oraz co ważne aby wystąpić po te fakty wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa koniec w którym pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych materiałów trwa kilka tygodni natomiast w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten czas istnieje też niezbędny aby udowodnić, że pozycja w Niemczech nie jest ostatnim celem zatrudnienia człowieka oraz od razu po zatrudnieniu nie może on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek istnieje na zawodowe w Polsce a jego funkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy natomiast w ramach swojej praktyce w Polsce został delegowany do czynienia naszych obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i pisaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we całych formach i pozytywne kierowanie naszych ludzi do Służbie w Niemczech. Nasza usługę jest kompleksowa – od dobrej i szybkiej rekrutacji gości z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez porady prawne i współpraca w załatwieniu wszystkich niezbędnych w toku delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyki u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z drugiego państwa UE, zaświadczenie od firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w różnych siedzibach w relacje od wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy uczestniczący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do lektury w Niemczech podlega przepisom w obrębie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacje od branży i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej to w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również jedne nazwy do lektury w których zatrudnieni są delegowani przykładają sporą rolę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla człowieka można wypłacić jednakże w organizacji ryczałtu czy diety zatem w droga niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków funkcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments