Oszukana osoba przez Kasę Stefczyka. Jak długo będą jeszcze naciągać klientów?

Poradnik finansowy

Ludzie zaciągaja pożyczkę gdy są w potrzebie, a ci wykorzystują i pakują ich w jeszcze większe kłopoty, jak temu zaradzić?

Jak Skok Stefczyka oszukuje.

Jakiś czas temu sąsiad Pan Tadeusz W. potrzebował pieniądze na remont kuchni, postanowił z żoną, że wezmą pożyczkę w Skoku Stefczyka w Jędrzejowie. Nie mieli problemu z dostaniem tej pożyczki, ale ta pożyczka wpakowała ich tylko w kłopoty bo zostali oszukani. Zawsze spłacali raty w terminie, nadszedł dzień spłaty ostatniej raty, ucieszeni, że to już mają za sobą.

Któregoś dnia przyszedł list w którym jasno pisze, że mają do spłaty jeszcze dokładnie tyle pieniędzy ile zaciągnęli pożyczki. W punkcie Skoku Stefczyka pracownik przerobił jedną cyferkę tak by spłacający spłacił tą samą pożyczkę jeszcze raz. Po przeczytaniu listu pan Tadeusz W. od razu się do nich udał by to wszystko wyjaśnić, ale bez skutecznie, bo pracownik powiedział, że wszystko jest tak jak być powinno i nic się nie da z tym zrobić. Pan Tadeusz W. został tym samym naciągnięty.

Skok Stefczyka zarabia na naiwnych ludziach, którzy nie chcą składać papierów do sądu. Dlatego dalej bezkarnie naciągają ludzi. Z czasem się doigrają i słono ich to będzie kosztować. Tadeusz W. chciał zgłosić tą sprawę do sądu, ale mu odradzili, powiedzieli, że za sprawę zapłaci więcej niż ta pożyczka jest warta, postanowił, że odpuści, ale jak jeszcze raz go tak wyrolują to zgłosi od razu do sądu. Nie miał wyjścia, musiał jeszcze raz ją w całości spłacić. Oszustów nie brakuje, takie instytucje tylko szukają naiwnych, by wydoić od nich jak najwięcej pieniędzy, osoby naiwne to najlepsza okazja. Pan Tadeusz wziął jeszcze nie raz pożyczkę, ale już w innym miejscu, już bez takich niespodzianek.

Najlepszym wyjściem jest poczekać i samemu odłożyć pieniądze, niż zaciągać pożyczkę w miejscu mało wiarygodnym, nie ma pożyczki, nie ma spłacania, nie ma problemów. Tak naprawdę nie wiadomo, która firma oferująca pożyczki jest uczciwa, każdy tylko patrzy jak tu kogoś oszukać, najlepiej takie naiwne, które nie będą się bronić. Nie każda tego typu placówka oszukuje, ale lepiej uważać co i gdzie się podpisuje.

Pożyczki łatwo się bierze, ale nie zawsze jest tak fajnie jak obiecują z jej spłatą. Jak się później okazało, nie tylko pan Tadeusz został oszukany. Zapamiętajcie sobie, nie podpisujcie umów jeśli macie jakieś wątpliwości, bo ta wątpliwość może was dużo kosztować, finansowo i psychicznie.

 

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Adrian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian
Gość
Adrian

Cała historia wydaje się nieźle podkolorowana. Nie wierzę, że pracownik Kasy
dopisał kolejną cyfrę do startowej kwoty pożyczki. Po pierwsze po co miałby to robić,
a po drugie musiałby zmienić te dane też w bazie elektronicznej.

W żadnej instytucji finansowej coś takiego by nie przeszło. Może 50 lat temu, kiedy nie było informatyzacji, chodziło się z książeczką, na taki szalony pomysł mógłby ktoś wpaść. Widać wyraźnie, że ktoś tutaj chciał Kasę oczernić.

Podaj nr telefonu
608321456