O czym pamiętać zaciągając kredyt na firmę?

Poradnik finansowy

Finansowanie początkującej działalności gospodarczej to jedno z największych wyzwań, jakie stoją przed przedsiębiorcami, w związku z czym naprawdę warto dowiedzieć się o tym czegoś więcej, tym bardziej że kredyt dla nowych firm to sprawa niezwykle wymagająca. Dlaczego?

Dlatego, że własne przedsiębiorstwo już od samego początku obarczone jest dużym stopniem ryzyka w kwestii bankructwa, a co więcej, nie ma możliwości bezproblemowej oceny ich zdolności kredytowej. Ciężko więc się dziwić, iż instytucje bankowe są w tej materii ostrożne i stawiają wymagania przynajmniej półrocznego prowadzenia działalności, ale nie znaczy to wcale, iż owy kredyt dla firm jest nieosiągalny, a wręcz przeciwnie. Jeżeli przedsiębiorca dobrze to bowiem zaplanuje, na pewno dostanie, czego chce, tym bardziej że z perspektywy banku może być klientem niezwykle rentownym.

Warunki uzyskania kredytu

I tak oto po pierwsze, zanim w ogóle zadecydujemy o tym, w którym banku kredyt dla firm zaciągniemy, zadbajmy o swą pozytywną historię kredytową. Każdy bank upewnia się bowiem, czy pożyczki zaciągnięte dotychczas były spłacone w terminie i czy nie ma jakichkolwiek zobowiązań względem kogokolwiek. Często wymaga się także szacunków na temat dochodowości przyszłej firmy tudzież biznes-planu, także i te dwie rzeczy dobrze jest mieć pod ręką.

Finansowanie firm musi się wiązać z określonym celem i o tym również trzeba pamiętać, gdy będziemy się o takowe ubiegać, bo to od tego zależy, czy postawimy na kredyt inwestycyjny, kredyt hipoteczny lub kredyt obrotowy (jeśli chodzi o kredyt dla nowych firm, zazwyczaj jest to ten typu inwestycyjnego bądź ten typu obrotowego, ponieważ to właśnie je najłatwiej pozyskać).
Kredyt inwestycyjny

Na szczególną uwagę zasługuje tu natomiast wspomniany kredyt inwestycyjny, ponieważ to właśnie za jego pośrednictwem nabędziemy nowe wyposażenie, wzniesiemy nowe obiekty firmowe lub zmodernizujemy dotychczasowe szczeble jej funkcjonowania. Mało tego, ma on charakter długoterminowy (sięgający nawet do dwudziestu lat), jest zabezpieczany przy użyciu przeniesienia własności, weksla in blanco bądź wpisu hipoteki do księgi wieczystej i sprawdza się jako finansowanie firm w sposób wprost idealny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o