Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik finansowy

Lilia niezmiennie fascynuje białogłowe swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc świetnym prezentem zarówno dla mamy, babci, nauczycielki, jak i żony. Jednak przed wręczeniem wiązanki należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu wyrażającego pożądanie. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest odrobinę za młoda dla swojego wybranka, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o