Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik finansowy

Lilia od zarania dziejów zachwyca dziewczęta swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i wybranki serca. Jednak przed kupieniem kwiatów należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu wyrażającego zazdrość. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta może, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest nieco za młoda dla swojego wybranka, albo zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o