Jakie są zalety posiadania pieniędzy i bycia bogatym?

Poradnik finansowy
0 0 vote
obsługa
0 0 vote
Szybkość
0 0 vote
Przyznawalność

Można z łatwością zauważyć, iż w życiu ludzkim panuje w większości pewien stereotyp, jeśli chodzi o postrzeganie tego, czym są pieniądze i bogactwo. Nie trzeba usilnie się starać, żeby ujrzeć, w jaki sposób się on przejawia. Tak, ludzie w dużej mierze dość negatywnie odnoszą się do bogactwa, sądząc, iż jest ono czymś niestosownym, a nawet i złym. Czy jednak tak jest w istocie?

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Postrzegasz pieniądze i bogactwo jako źródło wszelkiego zła, czy też Twoja opinia jest zgoła odmienna? Niezależnie od Twojej odpowiedzi na pewno dobrze zdajesz sobie sprawę, w jaki sposób myślą o bogactwie ludzie – i to zdecydowana ich większość. Jednak warto pomyśleć także nad czymś innym. A nad czym mianowicie? Dobrze byłoby chociaż przez chwilę zastanowić się, czym tak naprawdę są pieniądze i bogactwo. Warto też pomyśleć o tym, czy bogactwo naprawdę jest niewłaściwe i czy pieniądze naprawdę są złe. Być może odpowiedzi, jakich sobie udzielisz, będą odbiegały od utartego stereotypu.

Może zgodzisz się – a może nie – z tym, o czym za chwilę będzie mowa. No więc pierwszą rzeczą, jaką należy sobie uświadomić, jest fakt, iż to nie pieniądze i bogactwo wywierają wpływ na człowieka – jest zupełnie odwrotnie. To przecież człowiek decyduje o tym, co ma zamiar zrobić z pieniędzmi i czy pragnie być bogaty oraz odnosić sukcesy w życiu. Pieniądze po prostu są. One służą człowiekowi – przynajmniej powinny. Zrozumieć należy, iż pieniądze nie wydają i nie puszczają się w obieg same z siebie. Człowiek to czyni, tak więc człowiek świadomie lub nieświadomie czyni za ich pomocą „dobro” lub „zło”. Jak zostało wspomniane, pieniądze służą. I będą służyły każdemu – nieważne czy będzie to „dobry”, czy „zły” człowiek. One nie decydują, one podlegają decyzji tego, kto je wydaje. Jak więc widzisz, są one środkiem do uzyskania pewnych korzyści, celów, rzeczy itd. Za ich pomocą można stworzyć bogactwo, dobrobyt i dostatek, jak i cierpienie oraz wojny – można dzięki nim stworzyć miejsca pracy, inwestować, dzielić się nimi itp., jak i kupować używki oraz broń. W dużej mierze ludzie mówią o pieniądzach jako o czymś „złym”. Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ludzie w większości nie wiedzą, co z nimi tak naprawdę robić lub wydają je nierozsądnie. Nie mają też wyrobionej świadomości bogactwa, przez co tracą środki finansowe dość szybko, popadając w rozpacz i ponownie szukając pieniędzy. Nie inwestują, nie pomnażają pieniędzy i nie szukają dobrych dróg do uzyskania ich więcej. To wszystko sprawia, iż postrzegają je właśnie jako „zło”. Nie pomyślą jednak o tym, iż to oni przyczyniają się do tego, co nazywają „niepomyślnością”, a nie pieniądze i bogactwo. Diametralna zmiana zapatrywań na kwestię bogactwa może wiele odmienić. I dla dobra własnego, bliskich, jak i otoczenia warto to zrobić.

Żeby to uczynić, trzeba wręcz uwolnić się od typowej mentalności, która jest czymś tak codziennym i tak pospolitym, że nie zauważa się tego, jakie stwarza ona problemy. Wiadomo, w jaki sposób się ona przejawia. „Bogactwo jest złe”, „pieniądze to zło”, „bogaci ludzie są źli”, „bogaci ludzie to oszuści” itd. Nie dziwota, że jeśli ludzie operują takimi stwierdzeniami, to nic nie mają i nic w życiu nie osiągają. Jednak Ty możesz odciąć się od tego i zacząć postrzegać dobrobyt, bogactwo i sukces jako coś wspaniałego i pozytywnego. Pomyśl teraz, co mógłbyś uczynić dla siebie i bliskich, gdybyś posiadał pieniądze w wystarczającej ilości i byłbyś bogatym człowiekiem? Na pewno zrealizowałbyś nie tylko swoje marzenia i cele, lecz także bliskich Ci osób. Pieniądze i bogactwo nie tylko muszą kojarzyć się ze wspaniałym domem, luksusowym samochodem i wspaniałymi wycieczkami, lecz także z zapewnieniem bezpieczeństwa i odpowiedniej opieki zdrowotnej dla siebie i rodziny. Można także wspierać innych, przeznaczać finanse na wspieranie akcji charytatywnych lub pomóc ludziom w rozwijaniu jakichś wspaniałych przedsięwzięć itd. Możliwości są wtedy naprawdę nieograniczone – to jest właśnie potęga pieniędzy i bogactwa. Prawdziwe bogactwo nie objawia się w tym, ile dóbr materialnych i pieniędzy zgromadzisz i zagarniesz dla siebie; o prawdziwym bogactwie świadczy to, co z tymi dobrami i pieniędzmi robisz. Człowiek, który zagarnia tylko pieniądze i siedzi na nich, nie jest w istocie bogatym człowiekiem. Natomiast ten, który mądrze zarządza swoimi zasobami, jest prawdziwie bogatym człowiekiem.

Stań się więc takim człowiekiem – wspaniale bogatym. Jeśli masz świadomość, czym jest prawdziwe bogactwo i co wspaniałego możesz uczynić dzięki pieniądzom, odniesiesz wspaniały sukces w życiu. Jest wiele cudownych zalet, które wynikają z bycia bogatym i posiadaniem pieniędzy, więc dlaczego to odrzucać? Lepiej przyjąć do wiadomości fakt, iż dzięki temu można uczynić wiele dobra – jesteś wspaniałym i dobrym człowiekiem, więc na pewno tak się stanie. Nie może być przecież inaczej, prawda?

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Komentator WordPress

Cześć, to jest komentarz.
Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.