Jak długo trzeba czekać na BTC?

Jak długo trzeba czekać na BTC?

Popradnik Poradnik finansowy
Bitcoin pozwala na transfery środków, a także przekazywanie ich w dowolne miejsce w bardzo łatwy sposób.

 

Ochrona portfela

Podobnie jak w prawdziwym życiu, portfel wymaga zabezpieczeń. Takie same dobre cechy mogą prowadzić do obaw o bezpieczeństwo. Zatem, jeżeli bitcoin stosowany jest poprawnie, wówczas może on zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Obowiązkiem jest ochrona pieniędzy, ale jest to możliwe po przyjęciu dobrych praktyk. Warto jest dokładnie przeanalizować dostępne informacje zanim się zdecyduje na przeprowadzenie jakichkolwiek poważniejszych transakcji.

Zmienność ceny bitcoina

Cena bitcoina w krótkim okresie czasu może niespodziewane wzrastać bądź maleć, czego powodem jest młoda gospodarka, innowacyjna natura, a także niekiedy płynność rynków. Wówczas nie poleca się ówcześnie trzymania swoich oszczędności w Bitcoin. Jest on uznawany za aktywa podwyższonego ryzyka i nigdy nie wolno przechowywać tu pieniędzy, na których stratę nie można pozwolić. Istnieje wiele serwisów, które pozwolą wymienić je bezzwłocznie na lokalna walutę, jeśli uzyskano płatność poprzez Bitcoin.

Nieodwracalność transakcji Bitcoin

Żadna transakcja wykonana za pomocą Bitcoin nie jest cofana. Jedyna możliwość to zostaje zwrócona przez osobę, która otrzymała środki. Należy zatem uważać, by prowadzić interesy z ludźmi bądź organizacjami, które się zna i ma do nich zaufanie.

Krótka mapa podsumowania dotycząca czekania na BTC

Transakcje Bitcoin są zazwyczaj wykonane w ciągu kilku sekund. Istnieją użytkownicy, którzy próbują oszukiwać. Bezpieczeństwo zwiększa się wówczas za pomocą drobnej opłaty za transakcję. Dla większych, na przykład o wartości 1000 USD trzeba poczekać na 6 bądź więcej potwierdzeń. Każdorazowe z nich wykładniczo zmniejsza ryzyko odwrócenia transakcji. Więcej na temat kryptowalut możesz dowiedzieć się na stronie http://kryptowaluty.expert

Portal Kryptowaluty.Expert obecnie jest jednym z lepszych źródeł informacji na temat kryptowalut w Polsce. Jeżeli chcesz dowiedzieć wszystkiego na temat bitcoina, nowych technologii oraz giełd kryptowalut o spokojnie znajdziesz wszystkie informacje w jednym miejscu. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne a użytkownicy dostają wszystko w wygodnej wersji mobilnej.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments