Czy warto korzystać z biura rachunkowego

Czy warto korzystać z biura rachunkowego?

Poradnik finansowy

Czy warto korzystać z biura rachunkowego – Niemal każdy początkujący przedsiębiorca na początku swojej działalności szuka jak najwięcej okazji do obniżenia kosztów związanych z prowadzeniem firmy. Przynajmniej do czasu, aż zacznie ona przynosić zyski. Często na tym etapie popełnia się błąd, jakim jest rezygnacja z powierzenia prowadzenia księgowości dla profesjonalnego biura rachunkowego.

Czy warto korzystać z biura rachunkowego

Dlaczego warto współpracować z biurem rachunkowym?
Pierwszy etap prowadzenia działalności wymaga poświęcenia jej wiele czasu. Księgowość również jest zajęciem pracochłonnym. Wymaga nie tylko dopełnienia formalności związanych z rozliczeniem budżetu i podatków, ale też śledzenia na bieżąco wszelkich zmian w obowiązującym aktualnie prawie podatkowym. Jest jeszcze co najmniej kilka powodów, dla których warto w prowadzenie księgowości zaangażować biuro rachunkowe.

1. Dyspozycyjność.
Własny pracownik działu księgowości potrzebuje urlopu i w każdej chwili może potrzebować zwolnienia lekarskiego. Biuro rachunkowe zazwyczaj zatrudnia kilku specjalistów, którzy w razie potrzeby zajmą się naszymi sprawami.

2. Oszczędność kosztów.
Zawarcie umowy z biurem rachunkowym zazwyczaj generuje znacznie mniej kosztów, niż zatrudnienie pracownika księgowości. W ten sposób unika się wydatków związanych z organizacją miejsca pracy dla takiego człowiek oraz utrzymania stanowiska i etatu. Do tego trzeba doliczyć różnego rodzaju licencje i programy, na których pracuje księgowość. Biuro rachunkowe nie wymaga od nas również pokrywania kosztów branżowych szkoleń dla pracowników i zakupu odpowiedniej literatury.

3. Odpowiedzialność za szkody.
Odpowiednio zapisana umowa, którą podpisuje się z biurem rachunkowym, może dać pełną gwarancję pełnej odpowiedzialności, jaką biuro bierze na siebie na wypadek jakiejkolwiek szkody wyrządzonej przez jego pracownika. W rozwiązywaniu roszczeń odszkodowawczych pomagają polisy OC. Biuro rachunkowe ma obowiązek jej posiadania.

Warto powierzyć księgowość dla nowoczesnego biura
Nowoczesne biuro rachunkowe to takie miejsce, funkcjonuje w sposób przyjazny dla klienta. Co to oznacza? Przede wszystkim możliwość wymiany dokumentów drogą elektroniczną. Nowoczesne biuro archiwizuje księgowość online, a przy okazji troszczy się o zachowanie bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Po czym poznać, że biuro rachunkowe jest nowoczesne?

  1. Nowoczesne biura rachunkowe nie wymagają dostarczania dokumentów w wersji papierowej. Do tego, by prowadzić zleconą im księgowość firmową, wystarczy przesłać ich elektroniczna wersję. Nie wymaga to angażowania kurierów, co jest oszczędnością w kosztach. Dodatkowo oszczędza się czas, ponieważ dokumenty trafiają do biura od razu po ich wysłaniu.
  2. W nowoczesnym biurze mamy do czynienia z szybkim procesowaniem dokumentów. Ważne jest też to, że klient w każdej chwili może uzyskać do nich dostęp z każdego miejsca, w którym akurat przebywa. To zaleta stosowania nowoczesnych rozwiązań umożliwiających prowadzić elektroniczną księgowość. Pracownicy takiego biura są w stanie niemal natychmiast przygotować odpowiednie zestawienia finansowe, bilanse i raporty.

 

Artykuł przygotowali:
Artykuł został przygotowany przy współpracy z biurem rachunkowym Credotax z Poznania.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o