Wysyłka elektroniki i cennych przedmiotów

Wysyłka elektroniki i cennych przedmiotów

Biznes Dom i ogród Popradnik
0 0 vote
obsługa
0 0 vote
Szybkość
0 0 vote
Przyznawalność

Wysyłka elektroniki – Od kiedy branża e-commerce zyskała na znaczeniu, a wiele małych i dużych firm przeniosło swoją działalność do Internetu, coraz więcej przedmiotów kupowanych jest przez konsumentów na odległość. Dziś poszukuje się już w sieci nie tylko towarów niedrogich i łatwych w wysyłce. Coraz częściej przez Internet sprzedawane są też towary drogie, a nawet luksusowe. Przykładem może być elektronika. Urządzenia delikatne, podatne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, a do tego kosztowne wysyłane są niekiedy na drugi koniec Polski. Od sposobu ich zapakowania zależy to, w jakim stanie dotrą na miejsce docelowa, a co za tym idzie także zadowolenie konsumentów.

Wysyłka elektroniki i cennych przedmiotów

Prawda jest taka, że na bezpiecznym dotarciu towaru do celu zależy nie tylko kupującym, ale również sprzedawcom. Wiadomo przecież, że im więcej uszkodzonych przesyłek, tym więcej reklamacji, zwrotów towaru i strat dla przedsiębiorcy. Zatem bezpieczne pakowanie przesyłek jest z korzyścią dla obu stron, zarówno nabywców towarów, jak i ich sprzedawców.

Sposób pakowania niewielkich przedmiotów

Właściwe zabezpieczanie przesyłek jest kluczowe, jeśli zależy nam, aby dotarły bez szwanku do miejsca docelowego. Im bardziej delikatny towar, tym więcej uwagi należy mu poświęcić przy pakowaniu. Sposób pakowania przesyłki zależy jednak nie tylko od podatności na uszkodzenia, ale również od gabarytów przedmiotu. Inny sposób zabezpieczenia można zaproponować w przypadku większych, wartościowych i delikatnych przedmiotów, a inny, jeśli chodzi o niewielkie towary.

Pakujemy laptopa

Choć jeszcze kilka lat temu wielu osobom nawet nie przyszłoby do głowy, by kupować komputer gdzie indziej niż tylko w sklepie stacjonarnym, dziś coraz częstszą praktyką jest nabywanie takich przedmiotów u sprzedawców internetowych. Zabezpieczamy się przed dokonaniem złego wyboru, sprawdzając opinie o sprzedawcy i jeśli te okażą się pozytywne, ufamy, że towar dotrze do nas w wyznaczonym terminie i niepogorszonym stanie.

I rzeczywiście, jeśli sprawdziliśmy skrupulatnie informacje na temat sprzedawcy, tak właśnie się dzieje. Przedsiębiorcy, który trudnią się wysyłką wartościowej elektroniki, zazwyczaj doskonale wiedzą, jak ją spakować, by nie uległa uszkodzeniu. Do pakowania laptopa wykorzystują zazwyczaj karton tekturowy. Komputer zabezpieczają dodatkowo, owijając go folią bąbelkową, a wolne przestrzenie w paczce wypełniają poduszkami powietrznymi, folią bąbelkową lub wypełniaczem do paczek. Tak zabezpieczony towar powinien dotrzeć do adresata bez uszkodzeń.

Drobna elektronika

Na duże odległości wysyła się również drobną elektronikę. Telefony komórkowe, iPody, smartwatche i szereg innych podatnych na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne cudów techniki, dzięki właściwemu zabezpieczeniu na czas transportu, dociera bezpiecznie do swoich przyszłych właścicieli. Tu sposób zabezpieczania przesyłek, z uwagi na niewielkie rozmiary towarów jest już jednak znacznie prostszy. Dlaczego? Ponieważ tym razem mamy do dyspozycji nie tylko kartony tekturowe, ale również koperty bąbelkowe. Znając ich liczne zalety wielu przedsiębiorców zajmujących się wysyłką elektroniki na co dzień, wybiera właśnie tę drugą opcję.

Koperty bąbelkowe i delikatne przedmioty

Skąd decyzja by, zamiast tekturowych kartonów, wybierać koperty bąbelkowe? Okazuje się, że te drugie nie tylko doskonale zabezpieczają przesyłane przedmioty, ale również generują znacznie niższe koszty, zwłaszcza jeśli przedsiębiorca wysyła dużo towaru. Do wysyłki za pomocą koperty bąbelkowej nie potrzeba bowiem żadnych dodatkowych akcesoriów do pakowania. Jeśli natomiast zdecydujemy się wysłać towar za pomocą paczki, będziemy musieli dodatkowo zaopatrzyć się w mocną taśmę klejącą, folię bąbelkową i wypełniacz do paczek.

Wysyłając bardzo podatną na uszkodzenia i wstrząsy elektronikę, można zabezpieczyć ją również folią bąbelkową, a dopiero potem włożyć do koperty bąbelkowej. Inna, równie często wykorzystywana opcja, to zastosowanie dwóch kopert bąbelkowych. Wysyłany przedmiot należy spakować do koperty bąbelkowej i dobrze ją zakleić. Koperta powinna być dopasowana wielkością do przedmiotu. Dopiero tak zabezpieczony towar należy włożyć do drugiej koperty bąbelkowej. Dzięki takiemu podwójnemu zabezpieczeniu ryzyko uszkodzenia towaru w transporcie zostaje ograniczone do minimum.

Zalety kopert bąbelkowych

Czy każdy rodzaj elektroniki można wysłać w takiej kopercie? Oczywiście, że nie. Ograniczeniem jest tutaj wielkość, kształt oraz waga przedmiotu. Jeśli jednak wysyłamy dostatecznie małe przedmioty, by bez problemu zmieściły się do koperty, prawdopodobnie będzie to najlepsza opcja wysyłki drobnej elektroniki.

Wysyłka elektroniki i cennych przedmiotów

Ogromną zaletą kopert bąbelkowych jest skuteczna amortyzacja wstrząsów powstałych podczas transportu. Wewnętrzna warstwa koperty, czyli kieszeń wykonana z folii bąbelkowej działa jak poduszka powietrzna, która ogranicza negatywne skutki wstrząsów. Warto pamiętać, że folia bąbelkowa chroni też przed wilgocią. Czy znajdzie się zatem bezpieczniejszy i tańszy sposób wysyłki drobnej elektroniki?

Więcej na temat kopert bąbelkowych przeczytacie na stronie https://opakowania24.eu/koperty-babelkowe.html

Wysyłka elektroniki i cennych przedmiotów

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments