5 prostych kroków na poprawę zdrowia intymnego

Na poprawę zdrowia intymnego – Dla każdej kobiety zdrowie intymne jest bardzo ważne. Niestety, nasza budowa sprawia, że jesteśmy bardzo narażone na wszelkie infekcje intymne czy podrażnienia. Jest jednak kilka prostych rad, które mogą sprawić, że nasze zdrowie intymne będzie jak najbardziej w porządku. Może to banalne, ale nawet w higienie intymnej istnieje kilka prostych rad, które sprawią, że Twoje sfery intymne nie będą przynosić Ci żadnych problemów. Oto kilka z nich.

5 prostych kroków na poprawę zdrowia intymnego

 

Do wyboru do koloru – rzecz o żelach do higieny intymnej

Półki drogeryjne uginają się pod ciężarem płynów do higieny intymnej. O zapachu konwalii, kwiatów, a może jeszcze inny? Który wybrać? – oto jest pytanie. A odpowiedź jest bardzo prosta: ten o jak najbardziej prostym składzie, bez zbędnych substancji zapachowych, które mogą tylko podrażniać. W przypadku podrażnień intymnych warto wybierać preparaty do higieny intymnej z aptek, o obniżonym ph, które będzie pozytywnie oddziaływało na nasze sfery intymne.

Pod żadnym pozorem nie używaj zwykłego mydła, które tylko podrażni i wysuszy sfery intymne powodując nieprzyjemne swędzenie czy suchość – podkreśla specjalistka z portalu Twoja Intymność, Ania Kowalczyk.

Naturalne materiały

My kobiety kochamy piękną bieliznę, to nic odkrywczego. Koronki, wycięte, fantazyjne majtki – pięknie prezentują się w sypialni, jednak ich sztuczny materiał może podrażniać okolice intymne – szczególnie przy częstym użytkowaniu. Dlatego też warto na co dzień wybierać bieliznę z oddychających materiałów, dzięki którym nie dojdzie do nadmiernego pocenia, a w konsekwencji – do podrażnień sfer intymnych. I niestety mam złą wiadomość – stringi to najbardziej ”niezdrowa” bielizna – a więc bardzo Cię proszę – z umiarem!

Gąbki i myjki – precz!

Gąbki i myjki, które tak chętnie goszczą w naszych łazienkach to siedlisko wilgoci, a nawet grzybów, które bardzo negatywnie wpływają na nasze sfery intymne. Do mycia tych części ciała zrezygnuj z tego rodzaju przyrządów. Podmywaj się dłonią w kierunku do od przodu do tyłu – nigdy odwrotnie! Mam nadzieję, że wiesz, że warto mieć ręcznik przeznaczony tylko do wycierania strefy intymnej i należy zmieniać go jak najczęściej? Wspominam o tym tylko tak dla pewności!

Co z tymi środkami higienicznymi?

W przypadku środków higienicznych stosowanych w miejscach intymnych – im bardziej naturalne, tym lepiej. Czy wiecie, że wszystkie środki zapachowe stosowane w przypadku podpasek czy wkładek higienicznych mogą powodować podrażnienia i dyskomfort, szczególnie w tak delikatnych miejscach jak sfera intymna.

Oczywistym jest to, że w drogeriach kuszą zapachowe środki higieniczne w kolorowych opakowaniach i o pięknych kwiatowych zapachach – jednak warto wybierać te bezzapachowe, z naturalnych włókien, które przepuszczają powietrze. Twoje sfery intymne na pewno ”odwdzięczą” Ci się brakiem swędzenia czy podrażnienia.

Im częściej, tym lepiej

5 prostych kroków na poprawę zdrowia intymnego 1
5 prostych kroków na poprawę zdrowia intymnego 1

Podpaski, wkładki czy tampony zmieniaj też tak często jak to możliwe – zbyt długie noszenie środków higienicznych powoduje nie tylko nieprzyjemny zapach, ale i odparzenia czy podrażnienia. Na nich na pewno nie oszczędzaj!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o