Zawarcie umowy leasingu

Zawarcie umowy leasingu  – To dobry sposób na stworzenie lub rozbudowę floty firmowych pojazdów bez konieczności angażowania całego kapitału. Dodatkowym atutem są uproszczone formalności, dzięki czemu zawarcie umowy jest szybkie i nieskomplikowane. Sprawdź, jak przebiega ten proces.

Zawarcie umowy leasingu

Leasingi samochodowe charakteryzują się elastycznymi warunkami finansowania, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorstwa. Mają też sporą przewagę nad kredytami bankowymi – przyznawane są w oparciu o uproszczone procedury. Dla przedsiębiorcy oznacza to nie tylko możliwość skorzystania z leasingu w przypadku rozpoczynania działalności, ale również krótszy czas oczekiwania na sfinalizowanie transakcji.

Formalności można dopełnić bezpośrednio u dealera

Jeżeli interesują Cię leasingi samochodowe związane z konkretną marką pojazdów, formalności możesz dopełnić bezpośrednio u dealera – pod warunkiem, że chcesz skorzystać z oferty firmy leasingowej współpracującej z konkretną marką samochodową.

Przykład. Interesują Cię auta marki Toyota i chcesz skorzystać z leasingów samochodowych na warunkach oferowanych przez Toyota Leasing. Wówczas wszystkie formalności dopełniasz u dealera – to on będzie kontaktować się z leasingodawcą i pomoże w „zamknięciu” całej procedury leasingowej.

Procedura zawarcia leasingu samochodowego – krok po kroku

Zawarcie umowy leasingowej sprowadza się do kilku kroków. Przebieg procedury może nieznacznie różnić się w zależności od wymagań konkretnej firmy leasingowej, aczkolwiek z reguły cały proces jest bardzo podobny.

Krok 1. Złożenie wniosku

Jeżeli masz już wybrany pojazd i chcesz skorzystać z oferty firmy leasingowej współpracującej z dealerem, udaj się do salonu samochodowego. Tam wypełnisz wniosek leasingowy – jest to dokument stanowiący podstawię do wydania decyzji leasingowej.

Krok 2. Dostarczenie wymaganych dokumentów

Jeśli chodzi o leasingi samochodowe, wymagania związane z koniecznością dostarczenia dokumentów są ograniczane do minimum.

W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, firma leasingowa może wymagać takich dokumentów jak np.:

  • wpis do ewidencji działalności gospodarczej,
  • zaświadczenie o nadaniu NIP, REGON,
  • kserokopia dowodu osobistego leasingobiorcy.

Ponadto firma leasingowa będzie wymagać przedłożenia dokumentów potwierdzających kondycję finansową przedsiębiorstwa. Wyjątek może stanowić sytuacja, gdy czynsz inicjalny został ustalony na maksymalnym poziomie wynoszącym zwykle 45% – w takim przypadku często nie trzeba przedstawiać dokumentów finansowych.

Krok 3. Decyzja o przyznaniu leasingu

Po przedstawieniu dokumentów, firma leasingowa przeprowadza weryfikację. Czas oczekiwania na decyzję leasingową uzależniony jest od konkretnego przypadku oraz wewnętrznych procedur firmy leasingowej. Przykładowo, w przypadku ubiegania się o Leasing SMARTPLAN, Toyota Leasing wydaje decyzję w ciągu 1 godziny.

Krok 4. Podpisanie umowy

W przypadku otrzymania pozytywnej decyzji leasingowej, ostatnim krokiem jest podpisanie umowy. Po dopełnieniu formalności, w tym uregulowania czynszu inicjalnego na ustalonym poziomie, następuje czas oczekiwania na samochód. Zwykle mija 2-3 dni – w zależności od ustaleń z konkretnym dealerem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *