Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, ale masz już kredyt lub pożyczkę? A może kupiłeś coś na raty albo masz inne niespłacone zobowiązanie i wisi nad Tobą komornik? Jednym słowem, znalazłeś się w niekorzystnej sytuacji? Mamy dla Ciebie dobrą informację! Mimo, że figurujesz w bazie dłużników, to masz szansę na pożyczkę, która nie weryfikuje BIK-u i KRD.

Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

Do rejestru Biura Informacji Kredytowej trafia każdy, kto zaciągnął ratalny kredyt w banku, korzystał z karty debetowej lub kredytowej. Na taką listę trafiają także osoby, które są poręczycielami innych kredytobiorców. Historia kredytowa zależy od tego, jak wygląda spłata zobowiązań. To znaczy, że osoby, które regulują swoje należności terminowo – pracują na dobrą opinię. Z kolei nawet najmniejsze zaległości mogą wpłynąć na pogorszenie historii – uniemożliwiając tym samym zaciągnięcie kolejnego kredytu. BIK nie jest jedynym rejestrem, w którym można skontrolować potencjalnego pożyczkobiorcę. Instytucje finansowe mogą korzystać również z takich baz jak: BIG (Biuro Informacji Gospodarczej), ERIF, BIG Infomonitor, KRD (Krajowy Rejestr Długów). Jednak BIK „wie o konsumentach” znacznie więcej niż pozostałe rejestry. Jeśli chcesz się upewnić, jak wygląda Twoja kredytowa historia, to możesz to zrobić bezpośrednio na stronie internetowej www.bik.pl. Najpierw trzeba się jednak zalogować, następnie potwierdzić tożsamość, wygenerować profil kredytowy i zalogować się.

Pożyczka tak, ale nie w banku

Nie jest żadną tajemnicą, że osoby zadłużone oraz takie, które mają problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań posiadają ograniczony dostęp do kredytów. Szczególnie banki nie chcą przyznawać pieniędzy osobom z negatywną historią kredytową w BIK. Na szczęście istnieją pożyczki pozabankowe, a do ich zdobycia wystarczy jedynie dowód osobisty.

Pożyczka bez BIK przez Internet

Osoby bez zdolności kredytowej mogą ubiegać się o pożyczkę terminową, czyli tzw. chwilówkę. Warunkiem otrzymania pieniędzy są jednak stałe dochody. Należy też pamiętać, że osoby zadłużone mogą wnioskować o stosunkowo niskie kwoty, tj. od kilkuset do kilku tysięcy złotych (w zależności od oferty). Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są do siebie podobne. Różnią się detalami, które z pewnością pomogą wychwycić internetowe porównywarki chwilówek takiej jak np dostępna pod adresem https://www.bazarkredytowy.pl/pozyczki/chwilowki/porownywarka.html Skorzystanie z nich jest bezpłatne i może znacznie ułatwić wybór odpowiedniej oferty. Po złożeniu wniosku, pożyczka jest udzielana błyskawicznie. Decyzję o przyznaniu lub odmowie otrzymujemy zaledwie w ciągu kilku minut.

Bądź rozsądny!

Pamiętaj, że szybka pożyczka dla zadłużonych lub osób z „komornikiem na głowie” ma pomóc w sytuacji kryzysowej, a nie stwarzać kolejne problemy. Dlatego czytaj regulaminy i umowy. Tak jak nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, tak nieprzeczytanie umowy nie zwalnia od wywiązywania się z jej zapisów. Ani sąd, ani komornik nie przyjmą później tłumaczenia: „ja tego nie wiedziałem”.

 

One Reply to “Pożyczki dla zadłużonych? To możliwe!”

  1. Jak jest się zadłużonym i to już tak, że komornik siedzi na koncie czy też jest takie zagrożenie, to najlepiej się już nie pogrążać. Pieniądze na spłaty pożyczyć najlepiej od rodziny, czy znaleźć fuchę na spłatę. Jednak jeżeli nie ma takiej opcji, to faktycznie taka pożyczka się przyda, jednak tak jak jest napisane w ostatniej części artykułu: trzeba być rozsądnym i nie wydawać takiej pożyczki na np. nowy telewizor, a zdecydowanie by ratować swoją sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *