trzeba zobaczyć w Warszawie

Trzeba zobaczyć w Warszawie – Warszawa oferuje wiele interesujących atrakcji dla każdego, kto lubi zawiedzenie, uczestniczenie w ciekawych wydarzeniach czy dobrą zabawę. Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma miejscami, które trzeba zobaczyć w Warszawie!

Trzeba zobaczyć w Warszawie

 

Stare Miasto

Warszawskie Stare Miasto jest na szczycie listy atrakcji. To najbardziej popularna turystycznie dzielnica, która jest również najstarsza w całym mieście. Możemy odwiedzić tutaj Zamek Królewski, a także zobaczyć jego wnętrze, ponadto czekają piękny rynek oraz malownicze kamienice i liczne kościoły pochodzące z XVII i XVIII wieku. To prawdziwa gratka dla miłośników zabytków!

Centrum Nauki Kopernik

To jedna z nowszych atrakcji w Warszawie – największe w Polsce centrum nauki, które przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych. Do dyspozycji mamy tutaj wiele sal z wystawami, które w pomysłowy sposób prezentują różne zagadnienia naukowe. Obok Centrum Nauki Kopernik znajduje się również Planetarium „Niebo Kopernika”.

Pałac Kultury i Nauki

Jeden z symboli miasta Warszawa – nie tylko przyciąga uwagę z zewnątrz, ale również w środku ma dużo atrakcji dla odwiedzających. Warto udać się na taras widokowy, z którego można zobaczyć piękną panoramę Warszawy. W Pałacu Kultury i Nauki działają również kino oraz muzea, w tym popularne Muzeum Domków dla Lalek.

Stadion Narodowy

To także jedna z najbardziej popularnych budowli w Warszawie. Stadion Narodowy jest miejscem organizacji wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych, ale również jest udostępniony do zwiedzania. Możemy wtedy zobaczyć strefę VIP, szatnie piłkarzy. To prawdziwa gratka dla amatorów piłki nożnej!

Warszawskie muzea

Warszawa znana jest również ze swoich muzeów. Możemy zobaczyć między innymi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego. Muzeum Narodowe, Czar PRL – Muzeum Życia w Komunie, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Kolejnictwa czy Muzeum Neonów, aby wspomnieć tylko o paru z nich.

Jeśli także chcesz się wybrać się na wycieczkę do Warszawy, ale brakuje ci pieniędzy, wybierz Kokos.pl! Serwis pożyczkowy Kokos.pl to szybkie wsparcie finansowe on-line. Wniosek można złożyć już teraz!

 

One Reply to “Pięć miejsc, które trzeba zobaczyć w Warszawie”

  1. Nigdy nie byłam w Warszawie. Wstyd, tym bardziej, że stolice innych państw już widziałam – oczywiście nie wszystkich państw 😉 Kiedyś na pewno się wybiorę i wtedy będę chciała zobaczyć te najważniejsze miejsca i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *