Kantory stacjonarne

Dlaczego tak wielu ludzi nadal korzysta ze stacjonarnych kantorów?

Kantory stacjonarne – Wymiana walut w dzisiejszych czasach nie opiera się tylko i wyłącznie o gotówkę – wymieniamy się również pieniędzmi wirtualnie, całkowicie przez internet. To wszystko za sprawą wygodnych w obsłudze i łatwo dostępnych kantorów internetowych, które od 2010 roku działają także w Polsce.

Kantory stacjonarne

Możliwość wymiany walut on-line nie spowodowała jednak upadku kantorów stacjonarnych – wiele z nich nadal działa prężnie. Szczególnie mowa o tych w dużych miastach, miejscowościach turystycznych oraz przy granicach krajów, na lotniskach czy dworcach.

Od ręki, ale drożej

Głównym powodem powodzenia kantorów stacjonarnych jest ich dostępność tam, gdzie najczęściej potrzebujemy szybkiej wymiany walut, na przykład przy przekraczaniu granicy państwa czy w miejscowościach turystycznych, w których nie możemy płacić kartą i musimy mieć lokalną walutę.

Wtedy nie ma czasu na wymianę w kantorze internetowym, jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, dlatego wymieniamy pieniądze od ręki – niestety, płacąc za to więcej. Oczywiście, czasami na miejscu nie mamy dostępu do internetu, nie jesteśmy zarejestrowani w kantorze internetowym, nie posiadamy konta walutowego.

Z kantorów stacjonarnych wolą korzystać również osoby starsze, dla których transakcje on-line wydają się mniej bezpieczne.

Oczywiście, plusem jest też możliwość wymiany gotówki – gdy mamy banknoty i monety, możemy od razu je wymienić, zamiast wpłacać je na konto.

Wymieniaj przez internet i oszczędzaj

Wobec tego wtedy, gdy nie chcemy stracić za bardzo na transakcji, powinniśmy pamiętać o tym, aby z wyprzedzeniem wymienić walutę on-line. Kantory internetowe mogą zaproponować swoim klientom znacznie lepsze kursy wymiany walut.

Co więcej, do wymiany walut nie potrzebujemy wcale posiadania konta walutowego – wystarczy skorzystanie z kantorów pozwalających na przekazanie pieniędzy na karty wielowalutowe, które są wygodniejsze w obsłudze.

Artykuł opracowany we współpracy z Igoriacard.

1 thought on “Dlaczego tak wielu ludzi nadal korzysta ze stacjonarnych kantorów?

  1. Myślę, że z przyzwyczajenia korzystają ze stacjonarnych kantorów. W końcu wielu ludzi nadal korzysta z kantorów a jeśli chodzi o wymianę walut to wolą być bezpieczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *