czym jest RRSO

RRSO – czyli ? Czym jest RRSO ? Aspektach umowy, Która może się okazać jedną z ważniejszych i bardziej znaczących umów które kiedykolwiek podpiszemy. Musimy sprawdzić każdy aspekt umowy, a także zwrócić uwagę na RRSO. Czym ono jest i dlaczego jest aż tak ważne? Oto krótki i przyspieszony kurs.

Czym jest RRSO ?

RRSO to skrót, który oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Na tym właściwie można by zakończyć tłumaczenie. Jednak sama nazwa nie mówi nam zbyt wiele
i jest raczej dość enigmatyczna. Najprościej rzecz ujmując jest to rzeczywisty koszt, jaki przyjdzie nam zapłacić, a więc oprocentowanie, prowizje, ubezpieczenia czy inne opłaty bankowe. Im niższe RRSO, tym mniej pieniędzy należy oddać (oczywiście ponad to, co się pożyczyło).

RRSO – po co mi to?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest niezwykle istotna przy porównywaniu ofert kredytowych. Oczywiście istnieje wiele możliwości na zakłamanie wartości RRSO. Złożoność wyliczania tego wskaźnika sprawia, że nie do końca jesteśmy w stanie określić go bez wątpliwości, niemniej jednak jest ono bardzo przydatne, a dzięki niemu jesteśmy w dość łatwy sposób sprawdzić jak korzystna jest oferta danej instytucji finansowej. To właśnie dlatego współczesne reklamy muszą prezentować wyliczenia na ten temat. Wszystko w trosce
o przestrzeganie praw konsumenta.

RRSO a wartość pieniądza

Porównując kredyty nie można na ślepo patrzeć na wartości RRSO. Jest ono bowiem korygowane w oparciu o przewidywaną wartość pieniądza. Sytuacja finansowa – na świecie czy w Europie – bardzo szybko i dynamicznie się zmienia, dlatego każdy wpływ tąpnięć na giełdzie ma odzwierciedlenie w stabilności waluty, a co za tym idzie, także w wysokości kwoty, jaką musimy oddać. Dlatego warto także sprawdzić czy nasz kredyt nie ma przewidzianych rat malejących lub co dokładnie dany bank bierze pod uwagę ustalając RRSO.

Pojęcie Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania jest niezwykle istotne i pomocne dla zwykłych klientów banków i innych instytucji finansowych. Warto pamiętać o nim i na jego podstawie porównywać oferty. Jeśli zatem potrzebujesz pieniędzy to sprawdź ofertę KredytOK na szybki kredyt z korzystnym RRSO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *