funduszy inwestycyjnych

Funduszy inwestycyjnych to atrakcyjny wybór dla każdego poszukiwacza wysokich zysków. Aktualnie do wyboru mamy pełną gamę tych produktów inwestycyjnych.

Funduszy inwestycyjnych

Aktualnie wielu Polaków korzysta z funduszy inwestycyjnych. Są lepiej oprocentowane od lokat i nie wymagają od nas specjalistycznej wiedzy. Wystarczy wybrać odpowiedni fundusz, a następnie przekazać pieniądze – resztą zajmą się eksperci.

Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, że nawet najlepsze fundusze inwestycyjne nie są w stanie dać nam gwarancji zysków. Nie mylmy funduszy z lokatami – te drugie dają nam gwarancję wypłaty zysku (do sumy określonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny), natomiast na funduszach możemy zarówno zarobić, jak i stracić.

Jak korzystać z funduszy inwestycyjnych?

Z funduszy inwestycyjnych możemy korzystać za pośrednictwem banków, a także innych instytucji, na przykład Vienna Life viennalife.pl – to jedna z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie, która specjalizuje się również w oferowaniu produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych.

Eksperci wskazują, że najkorzystniejszym rozwiązaniem jest tak zwana dywersyfikacja inwestycji. Oznacza to, że nie powinniśmy skupiać wszystkich posiadanych środków w jednej inwestycji, ale rozparcelować je na różne. Nawet jeśli jedna inwestycja się nie powiedzie, będziemy mogli nadal czerpać zyski z innych.

Oczywiście, dywersyfikacja oznacza tutaj, że powinniśmy wybrać produkty inwestycyjne różniące się pomiędzy sobą stopniem ryzyka. Zatem najlepiej zdecydować się na produkty bezpieczniejsze, ale dające mniejsze zyski, a także na te bardziej agresywne, które są w stanie przynieść większe profity, ale z drugiej strony także związane są z wyższym ryzykiem.

Zatem jeśli zależy nam na bezpieczniejszym i efektywniejszym inwestowaniu, warto wybrać kilka różnych funduszy inwestycyjnych.

Do zapoznania się ze swoją ofertą funduszy inwestycyjnych, a także ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych zaprasza grupa Vienna Life. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: viennalife.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *